Podczas rozmowy polityków w TVP Info w programie „Forum” miała miejsce ostra awantura z udziałem byłej dziennikarki a aktualnie poseł Prawa i Sprawiedliwości Joanny Lichockiej oraz reszty zaproszonych gości. Polityk PiS uciszała prowadzącego i zakrzykiwała wszystkich. 

W TVP Info w programie „Forum” dziennikarz prowadzący Marek Czyż próbował poznać zdanie zaproszonych gości na temat wydarzeń na finale kampanii wyborczej w związku z wyborami uzupełniającymi do Senatu na Podlasiu. Podczas otwarcia wystawy nt. gen. Andersa doszło do spięcia pomiędzy działaczami KOD a Anną Anders, która jest kandydatką PiS w wyborach. Jej przeciwnicy zarzucili jej oraz PiS wykorzystywanie wydarzeń kulturalnych w celach politycznych.

Poznanie zdania zaproszonych polityków uniemożliwiła jednak poseł Lichocka, która nie pozwoliła dojść do słowa reszcie zaproszonych gości zakrzykując ich komentarzem, w którym m.in. porównała dzisiejszą opozycję do stalinowskich oprawców.

Lichocka nie reagowała również na prośby dziennikarza prowadzącego dyskusję i skutecznie go uciszała, a także przez pewien czas wyznaczała tematy dyskusji. Sam dziennikarz – jak dało się zauważyć – przejawiał większą pewność siebie w uciszaniu pozostałych gości.

Sprawę skomentował jeden z uczestników dyskusji, Przemysław Wipler z partii KORWiN.

– To był kosmos. Nigdy nie brałem udziału w takim programie. Wygrała filozofia „jestem w swojej telewizji i co mi zrobicie?”… Prowadzący ewidentnie bal się, ze to będzie jego ostatni program, jak się postawi. Jednym słowem: rzeź. Medialna rzeź – napisał Wipler.

https://youtu.be/4a6krW-7M08

źródło: tvp info

Zobacz również