Awantura w Sejmie. Marszałek Sejmu: Zachowujecie się jak wściekłe małpy! (video)

Awantura w Sejmie. Marszałek Sejmu: Zachowujecie się jak wściekłe małpy! (video)

Mimo że wzbudzający kontrowersje projekt ustawy całkowicie zakazującej aborcję został odrzucony przez sejmową komisję oraz Sejm, to emocje w parlamencie nie stygną. Podczas dzisiejszych obrad miała miejsce ostra awantura.

Wczoraj sejmowa komisja sprawiedliwości i praw człowieka na wniosek Prawa i Sprawiedliwości odrzuciła obywatelski projekt ustawy całkowicie zakazującej aborcję i karzący więzieniem kobiety, które dopuściłyby się zabiegu przerywania ciąży.

Natomiast na dzisiejszym posiedzeniu Sejmu posłowie mieli debatować nad odrzuceniem tego projektu całkowicie.

Teoretycznie sam proces odrzucenia wywołującego kontrowersje i oburzenie projektu miał przejść gładko, wszak zarówno obóz władzy jak i opozycja są za jego odrzuceniem. W praktyce wybuchła jednak ostra awantura.

Posłowie Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej masowo zapisali się na listę do zadawania pytań. Marszałek Sejmu z ramienia Kukiz'15, Stanisław Tyszka zdecydował jednak, że atmosfera w parlamencie jest zbyt gęsta i zdecydował się przerwać obrady nie dopuszczając tym samym nikogo do zadawania pytań.

Gdy posłowie PO i Nowoczesnej zaczęli protestować, marszałek Tyszka krzyknął do nich, że zachowują się jak "wściekłe małpy".

tyszka

tyszka2

malp1 malp3

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :
bh
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News