Podczas czwartkowych obrad Sejmu doszło do niemałej awantury pomiędzy obozem władzy i parlamentarną opozycją. Po tym jak posłanka Kukiz’15 złamała prawo głosując za nieobecnego kolegę, miały miejsce kłótnie i krzyki. Prezes PiS Jarosław Kaczyński z uśmiechem na twarzy uciszał opozycję a marszałek Sejmu wyłączał im mikrofon.

Jak informowaliśmy wcześniej, podczas czwartkowego posiedzenia Sejmu doszło do popełnienia przestępstwa przez posłankę Kukiz’15 Małgorzatę Zawiercan, która zagłosowała za nieobecnego Kornela Morawieckiego. Obydwoje nie mają sobie nic do zarzucenia i podają mediom sprzeczne ze sobą wypowiedzi. W konsekwencji pożegnali się także z klubem Kukiz’15, który złożył w tej sprawie doniesienie do prokuratury.

To jednak nie wszystko, emocje na sali plenarnej po wyjściu na jaw oszustwa Zawiercan wzrosły jeszcze bardziej gdy Jarosław Kaczyński zaczął uciszać z uśmiechem na twarzy posłów opozycji a marszałek Sejmu Marek Kuchciński wyłączać mikrofon.

 – Musimy przedyskutować słowa dotyczące prawdy. Bo jeżeli ktoś tu kłamie, to pan panie prezesie! To pan mówi, że chce rozwiązać spór z Trybunałem Konstytucyjnym, tę wojnę PiS-u z Trybunałem Konstytucyjnym, choć państwu zależy tylko na przedłużaniu tej wojny! I pan powinien powiedzieć chociaż raz prawdę! – powiedziała z sejmowej mównicy poseł Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz.

W trakcie jej przemówienia prezes Prawa i Sprawiedliwości uśmiechając się uciszał ją palcem, tuż po reakcji Kaczyńskiego – marszałek Sejmu wyłączył jej mikrofon. Cała opozycja zareagowała na to skandowaniem „Dyktatura!”.

https://www.youtube.com/watch?v=G65xf7DC_s4

ZOBACZ TAKŻE – Oszustwo w Sejmie. Posłanka Kukiz’15 głosowała za partyjnego kolegę

ZOBACZ TAKŻE – Morawiecki kłamie w sprawie głosowania „na dwie ręce”. Podał różne wersje

ZOBACZ TAKŻE – Konflikt w klubie Kukiza. Chce wyrzucić 6 posłów

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh

...

Zobacz również