Wierni zebrani na mszy w tym kościele byli naprawdę zniesmaczeni. Kiedy do świątyni weszło dwóch pijanych mężczyzn, wszyscy wiedzieli już, co będzie się działo. Upojeni alkoholem natręci podczas liturgii zrobili sobie prawdziwą imprezę.

Jak podała sandomierska policja, już złapano dwóch mężczyzn w wieku 19 i 47 lat, którzy w ubiegłą środę wdarli się pijani do kościoła. Obaj panowie byli totalnie pijani i postanowili postroić sobie żarty z wiernych. Ku zażenowaniu zebranych zaczęli więc zachowywać się, jakby byli na imprezie.

Tym samym zakłócili spokój wiernych zebranych na wieczornej mszy. Krzyki, przekleństwa i wygłupy doprowadziły w końcu do tego, że wezwano policję. Kiedy mundurowi stawili się na miejscu, obydwaj panowie rzucili się do ucieczki. Zbiegli do pobliskiego sklepu, gdzie zostali złapani.

Jak podali policjanci, mężczyznom za obrazę uczuć religijnych grozi po dwa lata więzienia. Jeden z nich może posiedzieć w więzieniu jeszcze 5 lat dłużej, ponieważ flaszką po wódce rozbił szklaną gablotę przed kościołem. 

źródło: onet.pl

Czy husaria nosiła skrzydła? Możesz się zdziwić! Znane fakty historyczne, które nie są prawdą

...

Zobacz również

Zobacz również