Bez nazwy-1
Fot. Wikipedia.org
Patryk Korzec - 20 Grudnia 2018

Avicii - kto odziedziczy spadek po nim? Zostawił miliony

Avicii był uznawanym na całym świecie muzykiem i producentem, który w młodym wieku zrobił karierę, o jakiej wielu z nas marzy przez całe życie. Wiadomość o jego śmierci kilka miesięcy temu wstrząsnęła całym światem muzyki, a teraz na jaw wyszło, kto odziedziczy po nim gigantyczny spadek. 

Avicii bez wątpienia był jednym z najbardziej rozpoznawanych DJ-ów na całym świecie. Mężczyzna w młodym wieku odniósł spektakularny sukces - jego singiel "Bromance" podbił listy przebojów prawie w całej Europie i sprawił, że o tym niezwykłym twórcy zrobiło się głośno. Na swoim koncie ma zaledwie dwa pełne albumy studyjne, jednak każdy z nich zdobył mnóstwo odznaczeń, pokrył się złotem i platyną, a single z nich długo pozostawały na szczytach list przebojów. Oprócz tego wydał również kilka mini-albumów, kompilacji oraz płytę remiksową, co bezpośrednio przyczyniło się do zarobienia gigantycznej ilości pieniędzy. Informacja o jego śmierci była ogromnym szokiem dla całej branży, a teraz publicznie ogłoszona została kolejna zaskakująca informacja. Wiadomo już, kto otrzyma gigantyczny spadek po artyście.

Komu Avicii zapisał spadek?

Avicii, a właściwie Tim Bergling nie miał narzeczonej, żony ani dzieci, nie pozostawił również po sobie żadnego testamentu. Jego śmierć była nagła, niespodziewana i nikt nie mógł jej przewidzieć. Biorąc pod uwagę wszystkie te fakty oraz doniesienia szwedzkich mediów, cały dorobek artysty otrzymać mają zatem jego rodzice - Klas Bergling i Anki Liden.

Ile pieniędzy Avicii zostawił rodzicom?

Choć swoją karierę koncertową Avicii przerwał w 2016 roku, do tego czasu zdążył dorobić się już gigantycznego majątku. Co prawda przez swoje problemy z alkoholem i swobodny styl życia miał też liczne długi, liczby jednak wciąż są imponujące. Jak podają szwedzkie media, zadłużenie mężczyzny w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie wynosiło około 97 mln dolarów, zostało jednak spłacone z pozostawionych przez niego pieniędzy, a pozostałe 231 mln szwedzkich koron przekazano jego rodzicom. Jest to równowartość około 100 mln złotych. Przez następne lata trafiać do nich mają również wynagrodzenia za wykorzystywanie utworów zmarłego syna.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Znani ludzie, którzy opuścili nas w 2018 rokuZnani ludzie, którzy opuścili nas w 2018 rokuCzytaj dalej

Jak zmarł Avicii?

Pierwsze informacje o śmierci młodego DJ-a traktowane były przez fanów jak głupi żart mediów. Oficjalne potwierdzenie wywołało ogromny szok u ludzi z całego świata. Avicii popełnił samobójstwo 20 kwietnia 2018 roku w wieku 28 lat. Do zdarzenia doszło w stolicy Omanu, Maskacie. Spowodowane to było najprawdopodobniej problemami psychicznymi, z jakimi zmagał się mężczyzna oraz długotrwałymi atakami paniki, które przeżywał przed koncertami na żywo. W niektórych źródłach przeczytać możemy również o rzekomym podcięciu żył szkłem z potłuczonej butelki po winie, informacje te jednak są nieoficjalne i nigdy nie zostały potwierdzone ani przez służby, które pracowały na miejscu, ani rodzinę zmarłego artysty.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Fani zamarli! Agata z Rolnik szuka żony zdradziła całą prawdę
  2. Jackowski może się pakować! To JEJ przepowiednie sprawdzają się najczęściej
  3. Spore zaskoczenie. Widzowie „Przyjaciółek” mogą udławić się zupą
  4. Jestem brzydka. Wyznanie Hani: „Mój chłopak uważa, że jestem brzydka. Powiedział tak swojemu ojcu”
  5. Ile lat ma Katarzyna Dowbor? Gdy internauci to odkryli, złapali się za głowy
George MichaelŚwiatowe legendy muzyki, które straciliśmy w ostatnim czasieCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News