"Wychowam tego bachora". 6-latek z autyzmem pobity przez starszą kobietę w warszawskiej galerii

"Wychowam tego bachora". 6-latek z autyzmem pobity przez starszą kobietę w warszawskiej galerii Źródło: Facebook

Autyzm to poważna choroba, która wywołuje całościowe zaburzenie neurorozwojowe. Nie była w stanie zrozumieć tego ta starsza kobieta, która próbowała przemocą "wychować" sześciolatka w warszawskiej galerii. Internauci są oburzeni.

Autyzm to choroba, z którą borykają się rodzice wielu dzieci w Polsce. Schorzenie jest dość powszechne, ale dla niektórych ciężkie do zrozumienia. Choroby nie widać na pierwszy rzut oka, a objawia się ona najczęściej w zachowaniu. Dzieci cierpiące na nią zupełnie inaczej postrzegają świat i nieraz ciężko im przystosować się do zasad obowiązujących w społeczeństwie.

Z pewnością nie ułatwiają im tego ludzie, którzy agresywnie reagują na ich zachowania - tak jak ta kobieta, która zaatakowała 6-letniego chłopca w warszawskiej Arkadii.

Autyzm przyczyną ataku na dziecko w miejscu publicznym

Internauta postanowił zwierzyć się na Facebooku z tego, co spotkało jego i jego dziecko w sklepie. Nie mógł się spodziewać, że starsza kobieta tak agresywnie zareaguje na zachowanie jego dziecka. Jego apel poruszył tysiące osób w całej Polsce.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Witajcie, może zamieścicie zdjęcie tej osoby ku przestrodze? Wczoraj popołudniu pobiła w Arkadii 6-letnie dziecko z autyzmem tylko dlatego, że dotykało towar na półce w sklepie i nie reagowało na zwracanie mu uwagi. Wyciągnęła je za rękę ze sklepu i je pobiła, mówiąc że wychowa tego bachora - napisał pan Tomasz.

Z pomocą przyszła obsługa sklepu

Sytuacja była na tyle drastyczna, że mężczyźnie próbowała pomoc obsługa sklepu. Sugerowali nawet, aby zatrzymać kobietę i od razu zadzwonić na policję, ale pan Tomasz nie chciał eskalować sytuacji, aby jeszcze bardziej nie przerazić i tak już śmiertelnie przestraszonego dziecka.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje uwielbiany bohater "M jak Miłość". Fani są zrozpaczeni
2. Piechociński przekazał druzgocące informacje o strasznej chorobie. Codziennie uśmierca 33 Polaków

- [Kobieta] nie widziała w swoim zachowaniu nic złego, gdy zdecydowanie powiedziałem, że nie życzę sobie, aby dotykała moje dziecko. Mało tego, mówiła, że robi to w interesie rodziców, bo jak dziecko uszkodzi towar, to tata będzie musiał zapłacić - opisał ojciec dziecka cierpiącego na autyzm.

Niestety, ze względu na regulacje prawnie nie jest możliwe rozpowszechnianie zdjęcia kobiety, ale mężczyzna doniósł, że poinformował o całym zajściu policję i liczy na to, że sprawa zakończy się dla kobiety porządną nauczką na przyszłość.

Najlepsze newsy dnia:

  1. 1 MILION Polaków dostanie emeryturę liczoną na lepszych warunkach. Reszta musi zacisnąć pasa
  2. PRZERAŻAJĄCY wygląd piosenkarki. Legendarna gwiazda zniszczyła twarz operacjami plastycznymi
  3. Po kościele w trakcie ślubu zaczęły rozchodzić się tajemnicze dźwięki. Nagle wszyscy się odwrócili i znieruchomieli
  4. Tragedia w szkole, nastolatek zadźgał kolegę. Nie wyjdzie szybko z więzienia, odpowie jak dorosły
  5. Po 17 latach odkrył, że dał się oszukać żonie. Poznał najgorszą prawdę nt. poczęcia syna

źródło: Warszawa w pigułce

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News