Gruba przesada. Warzecha obraził chorych na autyzm chcąc skrytykować Kuchcińskiego

Gruba przesada. Warzecha obraził chorych na autyzm chcąc skrytykować Kuchcińskiego Źródło: Wikimedia Commons/Margotte.Blogpress.pl

Autyzm to bardzo poważne zaburzenie, na które według fundacji SYNAPSIS cierpi 0,6% mieszkańców europy. Publicysta Łukasz Warzecha dobierając nieodpowiednio słowa przypadkowo obraził osoby autystyczne. W internecie wybuchła burza.

Osoby cierpiące na autyzm mogły poczuć się urażone ostatnim wpisem znanego publicysty Łukasza Warzechy. Komentując zachowanie marszałka Kuchcińskiego dobrał nieodpowiednie słowa. Gdy zwrócono mu na to uwagę, stwierdził, że nie zrobił nic złego.

Łukasz Warzecha przypadkiem obraził osoby cierpiące na autyzm. Nie przeprosił

Warzecha odnosił się do ostatniej afery z marszałkiem Kuchcińskim, który za państwowe pieniądze korzystał z samolotów w celach prywatnych. Stwierdził, że już wcześniej widział, że 63-letni polityk nie jest najlepszym kandydatem na funkcję marszałka.

- To był od początku bardzo zły marszałek, arogancki, walczący z mediami, wręcz autystyczny - napisał publicysta na Twitterze.

To właśnie ostatnio słowo wzburzyło internautę. Użytkownik Twittera zapytał, czy Warzecha "myśli co pisze". Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać.

- Słowo "autystyczny" ma swoje potoczne znaczenie: słabo kontaktujący ze światem, zamknięty w sobie. Więc proszę sobie to oburzonko darować - odpowiedział internaucie.

Warzecha nie rozumie oburzenia. Krytykują go fundacje zajmujące się chorymi na autyzm

- Panu redaktorowi i wszystkim nonszalancko stosującym słowo „autystyczny” w funkcji epitetu polecamy szerszy kontakt ze światem współczesnej nauki, wykazanie się większą dbałością o kulturę słowa i mniejszą arogancją. Przypominamy, że osobom w spektrum autyzmu należy się szacunek [...] - napisała fundacja "Chcemy całego życia".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Do tej wypowiedzi publicysta również musiał się odnieść. Opublikował swój felieton na portalu Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, w którym zapowiedział, że przepraszać nie zamierza. Stwierdził, że fala krytyki wynika z "lewicowej operacji na języku".

Dzisiaj grzeje: 1. Najgorszy z możliwych powód do ślubu. Uderzyła w nich fala krytyki, ale zbili fortunę

2. Użytkowanie wieczyste: uważajcie, bo możecie stracić tysiące złotych

- W czasach studenckich kpiłem z forsowanego przez lewicowych inżynierów języka określenia "sprawny inaczej" [...] Dlatego nie tylko nie mam zamiaru przepraszać za użycie słowa „autystyczny” w potocznym znaczeniu, ale też nadal będę go w tym znaczeniu używał - odpowiedział oburzonym Łukasz Warzecha.

  1. Królowa Elżbieta II zrobiła coś tak szokującego, że król Arabii Saudyjskiej prawie dostał zawału. Pospadacie z krzeseł, gdy się dowiecie, co zrobiła
  2. Przed śmiercią Anna Przybylska miała jedno życzenie. Jej przyjaciółka po latach zdecydowała się o tym opowiedzieć. Będziecie płakać
  3. Dzięki internautom odnalazła zaginionego psa. Ich spotkanie po 2 latach rozłąki wyciska łzy z oczu
  4. Maja Sablewska pozuje w staniku na polu. Według fanów to już jest żenada
  5. Andrzej planował ślub marzeń. Wesele szybko zamieniło się w koszmar

Źródło: Natemat

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu