Fundacja Prudentia et Progressus rozpoczęła zbieranie podpisów pod obywatelskim wnioskiem o nadanie autostradzie A4 imienia „Żołnierzy Wyklętych”. Po jesiennych wyborach fundacja chce go złożyć w GDDKiA.

Pomysłodawcy akcji przekonują, że nadanie imienia Żołnierzy Wyklętych autostradzie A4 łączącej zachód i wschód Polski byłoby doskonałą formą upamiętnienia żołnierzy podziemia antykomunistycznego.

Niezłomni to obrońcy naszej wolności i niepodległości. Ciągle jednak wielu Polaków o nich nie słyszało. Taki symbol jak nazwanie autostrady biegnącej z zachodu na wschód ich imieniem pozwoliłby przywrócić Wyklętych – powiedział Grzegorz Piątkowski, przewodniczący Społecznego Komitetu Uczczenia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Pomysł podoba się zarówno środowiskom patriotycznym, historykom a także dużej części internautów. W promocję akcji włączają się też znani muzycy m.in. raper Tadeusz Polkowski „Tadek”.

Rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wyjaśnia jednak, że decyzja o nadaniu autostradzie A4 im. Pamięci Żołnierzy Wyklętych nie leży w kompetencjach GDDKiA ponieważ jest ona jedynie wykonawcą decyzji Ministerstwa Infrastruktury, do którego należy kierować wszystkie wnioski i petycje.

Informacje o akcji można znaleźć na facebookowym profilu Autostrada A4 – Autostrada Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh

...

Zobacz również