Zmiany personalne w TVP nie mają końca. Nie ominęły nawet autorki kultowych programów telewizyjnych, która spędziła w TVP 33 lata. Anna Mentlewicz została przeniesiona do… Redakcji Rolnej. O rolnictwie nie ma pojęcia, gdyż nie tym zajmowała się przez lata pracy. 

Najprawdopodobniej Mentlewicz zostałaby wyrzucona z TVP, gdyby nie fakt, iż z racji swojego wieku nie może zostać zwolniona, bowiem objął ją już okres ochronny. Ma jednak wielki żal do nowych władz telewizji. Po 33 latach pracy, poczuła się poniżona przeniesieniem do Redakcji Rolnej.

Mentlewicz w ciągu swojej 33-letniej pracy w TVP, tworzyła takie prograny jak „Rower Błażeja” czy „Luz” oraz wydawała „Sprawę dla reportera” i „Świat się kręci”. Jeszcze w tym roku pełniła funkcję wice-szefa Redakcji Audycji Społeczno-Publicystycznych.

– Dyrektor Anteny zaproponował mi odejście z firmy. Przypomniałam, że od dwóch miesięcy jestem w wieku ochronnym, więc przeniósł mnie do Redakcji Rolnej. Wielu młodych dziennikarzy pracujących w mediach to moi wychowankowie. Teraz usłyszałam, że jedyne miejsce, na jakie zasługuję po 33 latach pracy w TVP, to Redakcja Rolna – napisała Mentlewicz w liście do Towarzystwa Dziennikarzy.


źródło: onet.pl

...

Zobacz również