Twórca "Ucha Prezesa" w ogniu krytyki. Prawica oskarża o "kodziarstwo i lewacką propagandę"

Twórca "Ucha Prezesa" w ogniu krytyki. Prawica oskarża o "kodziarstwo i lewacką propagandę"

Twórca Ucha Prezesa, Robert Górski, jak dotąd nie był odbierany jako gracz polityczny. Znany z programów kabaretowych satyryk od lat bawi Polaków do łez i nigdy nie był jednoznacznie kojarzony z daną opcją polityczną. Inaczej jednak widzi postać Górskiego twarda prawica.

Jak dotąd Ucho Prezesa zebrało bardzo pozytywne opinie. Satyryka Górskiego i ekipy kabareciarzy zebrała dobre noty nawet ze strony prorządowej. Miniserial ogląda nawet sam Jarosław Kaczyński. Pojawiają się też głosy, które twierdzą, że Ucho Prezesa ociepla wizerunek władzy i działa na jej korzyść.

Opowiadający się za PiS portal Fronda.pl przypuścił jednak frontalny atak na Roberta Górskiego po tym, jak kabareciarz udzielił wywiadu Gazecie Wyborczej. Skrytykował w nim poczynania formacji rządzącej.

  - Mój generalny zarzut wobec PiS jest taki, że tworzy nieprzyjemną atmosferę podejrzliwości, insynuacji, napuszczania jednych na drugich. A propaganda jest już nie do zniesienia. "Wiadomości TVP" są zajadle anty. Przeciwko opozycji, przeciwko każdemu, kto ma inne zdanie - mówił Górski.

Słowa te bardzo nie spodobały się prawicowemu portalowi, który oskarżył Górskiego o uprawianie "lewackiej propagandy" i "bicie w PiS, jak zwykły kodziarz". Tym samym Robert Górski został jednoznacznie sklasyfikowany jako działacz antyrządowy, który działa na szkodę obecnej władzy. Warto zaznaczyć jednak, że satyryk już niejednokrotnie podkreślał, że nie opowiada się za nikim. W przeszłości także PO była wyśmiewana przez jego skecze.

 - Oczywiście, że czuję presję i oczekiwania, że opowiem się jednoznacznie za KOD-em, czy przeciw dobrej zmianie. Rozczaruję jednak wielu. Nie zgadzam się na zaszufladkowanie. Jestem satyrykiem. Śmiałem się z PO, będę śmiał się teraz z PiS - oświadczył Górski.

pt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News