To nie koniec skandali w KOD. Członek organizacji opozycyjnej wobec obozu rządzącego został skazany na więzienie. To, czym się trudnił budzi obrzydzenie.

Konrad M. został skazany na 6,5 roku więzienia. Wyrok wydał dziś krakowski Sąd Okręgowy. M. kierował grupą przestępczą, zajmującą się handlem kobietami. W sprawie oskarżonych było 15 osób.

Sprawa M. jest szokująca, ponieważ poza działalnością przestępczą zajmował się również społeczną. Był prominentnym członkiem KOD, liderem KOD-kapeli i autorem hymnu organizacji („Czarny Walc”).

Szajka, której przewodził M. w latach 2004-2006, zwerbowała 100 kobiet. Były one zmuszane do prostytucji we Włoszech i Grecji. W sumie akt oskarżenia wytoczony przeciwko M. dotyczył handlu ludźmi, sutenerstwa i działania w zorganizowanej grupie przestępczej.

Konrad M. miał werbować kobiety poprzez ogłoszenia w mediach. Oferował im pracę w charakterze hostess, reklamujących alkohole w renomowanych restauracjach na południu Europy. Ofiary poznawały prawdziwy cel swojego pobytu dopiero na terenie Grecji i Włoch.

źródło: Niezależna

Zobacz również