Kobieta w ciąży chciała po prostu siedzieć w autobusie. "Zostałam zlinczowana"

Kobieta w ciąży chciała po prostu siedzieć w autobusie. "Zostałam zlinczowana" Źródło: screen youtube.com

Autobus miejski może niekiedy zamienić się w prawdziwe pole walki o wolne miejsce siedzące. Tak też było i tym razem, a stronami w konflikcie stała się ciężarna kobieta oraz starsza pani.

Autobus ma w teorii służyć przede wszystkim do szybkiego przemieszczenia się po mieście i pomiędzy miastami. Jednak jak to zawsze bywa w sytuacji, gdy znajdujemy się wśród innych ludzi, obowiązują pewne reguły współżycia społecznego. Mianowicie raczej każdy z nas zdaje sobie sprawę, że powinno się ustępować miejsca osobom starszym, a przede wszystkim kobietom w ciąży. Chociaż prawdopodobne, że każdy z nas spotkał się nie jeden raz z sytuacją, gdy konflikt o miejsce siedzące przemienia się w prawdziwą wojnę.

Autobus stał się polem walki

28-letnia Milena, która teraz jest w 4. miesiącu ciąży, koło godziny 13:00 9 listopada wybrała się na zakupy. Kobieta swoją drogę pokonywała właśnie przy pomocy komunikacji miejskiej, a swoje nieprzyjemne przeżycia opisała w Internecie. Gdy Milena wsiadła do autobusu, zajęła jedyne wolne miejsce siedzące, które znajdowało się na czteroosobowej wysepce. Już po chwili jazdy do autobusu wpadła starsza kobieta, z załadowanymi siatkami. Staruszka początkowo stała przy drzwiach, ponieważ nie miała gdzie umieścić swoich zakupów. W końcu jednak jej wzrok padł na ciężarną kobietę. Starsza pani po chwili poprosiła Milenę o ustąpienie jej miejsca, jednak ta grzecznie odmówiła, tłumacząc, że jest w ciąży. Nie sądziła, że przez te słowa wywoła się prawdziwe piekło. Szybko pojawił się mężczyzna, który zaoferował staruszce swoje miejsce, ale ta mu odmówiła, twierdząc, że ma problemy z chodzeniem, a to siedzenie znajduje się na podwyższeniu. Poza tym nie było tam miejsca na jej opasłe torby. Również dwie inne młode osoby zaoferowały kobiecie swoje miejsca, ale ta ponownie odmówiła, znajdując kolejne powody. - Jeszcze dwie młode osoby zaproponowały kobiecie swoje miejsce, ale one również jej nie odpowiadały. To dlatego, że musiałaby jechać tyłem do kierunku jazdy. Resztę podróżujących w najbliższym otoczeniu stanowili starsi i ta matka z dzieckiem. Wiedziałam, że nie zaoferują jej miejsca - czytamy.

Staruszka nie odpuszczała

Starsza Kobieta raz jeszcze odezwała się do Mileny, aby ta ustąpiła jej miejsca, jednak ciężarna 28-latka ani myślała tego zrobić, ponieważ jej zdaniem staruszka zwyczajnie zmyśliła poprzednie wymówki. W tym momencie zaczęły pojawiać się słowa, że Milena pewnie nie jest w ciąży, bo nie wygląda, a także że jest zwyczajnie niewychowana. Doszło nawet do tego, że inna staruszka złapała ją za rękaw i chciała wyrwać z miejsca na, którym siedziała. Po chwili kobieta czuła, że nikt jej nie pomoże, a z każdym momentem rośnie skierowana w nią nienawiść ze strony innych pasażerów.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ciężarna nie wytrzymała

- Kobieta nachyliła się nade mną i jeszcze raz powtórzyła, żebym ustąpiła jej miejsca. Ta, która siedziała obok, chwyciła mnie za rękaw tak, jakby chciała mnie stamtąd wyciągnąć. Przestraszyłam się, bo nikt się za mną nie wstawił - dodaje 28-latka. To było już za dużo dla ciężarnej kobiety, która ostatecznie nie wytrzymała tej nerwowej sytuacji. Ostatecznie stanęła ze łzami w oczach i wybiegła z autobusu. Kobieta czuła się na tyle źle, że odpuściła sobie zakupy i postanowiła wrócić do domu. Jak sama przyznaje, nigdy tego nie zapomni.Najlepsze newsy dnia:

  1. Tajna narada PiS! Kaczyński zdecydował o dymisjach
  2. Rysiek z „Klanu” opowiedział o swoim największym życiowym dramacie! Ściska za gardło
  3. Przełom w emeryturach! Decyzja minister doprowadziła do furii wielu Polaków
  4. Znaki zodiaku i ich ukryte supermoce. Będziesz w SZOKU!
  5. ZNAKI ZODIAKU, które są największymi leniuchami. Kochają spać
Następny artykuł