Niepokojące doniesienia z Łucka, uzbrojony mężczyzna zabarykadował się w autobusie. Wziął zakładników

Niepokojące doniesienia z Łucka, uzbrojony mężczyzna zabarykadował się w autobusie. Wziął zakładników Źródło: Pikio.pl

Autobus, który planowo wyjeżdżał z terenu Łucka na zachodniej Ukrainie, został przejęty przez uzbrojonego mężczyznę. Napastnik jest niebezpieczny, wziął zakładników w liczbie dwudziestu pasażerów pojazdu. Przesłankami tego przerażającego czynu mają być powody polityczne. Na miejscu trwa zakrojona na szeroką skalę akcja służb.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło dziś rano na Placu Teatralnym w Łucku, na zachodzie Ukrainy. W centrum miasta mężczyzna, który jest uzbrojony w ładunek wybuchowy i nóż, zabarykadował się w przejętym autobusie. Z wiadomości przekazanych przez agencję informacyjną Interfax-Ukraina wynika, że w pojeździe znajduje się około dwudziestu pasażerów. Na miejscu pracują służby bezpieczeństwa. Została wdrożona operacja "Zakładnik". Funkcjonariusze dążą do uwolnienia osób przebywających w pojeździe. Z dostępnych informacji wynika, że napastnik dotychczas nie przedstawił żadnych roszczeń.

Autobus został przejęty przez uzbrojonego napastnika

Agencja informacyjna "Interfax-Ukraina" donosi, że na Placu Teatralnym, na którym zaparkowano porwany pojazd, można było usłyszeć strzały z broni palnej i krzyki pasażerów, wśród których znajdują się dzieci. Autobus rejsowy, w którym przetrzymywani są zakładnicy, ma powybijane szyby. Powodem zniszczeń mają być pociski, które trafiły w taflę szkła. Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia zidentyfikowali mężczyznę, który dopuścił się działań terrorystycznych. Obecnie specjaliści prowadzą negocjacje z uzbrojonym agresorem. Wezwani zostali także funkcjonariusze sił specjalnych. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Jak podaje ukraiński portal Kanal24, powołując się na szefa policji okręgu wolnickiego, Jurija Kroszko, porywacz samodzielnie powiadomił służby o swoich planach. Zagroził także, że wykorzysta posiadane środki wybuchowe i wysadzi autobus w powietrze. Poinformował, że ma przy sobie granaty i broń automatyczną.

- Sytuacja jest pod kontrolą, centrum miasta zostało zamknięte, próbujemy nikogo nie dopuszczać w pobliże tego miejsca, by nikt ewentualnie nie ucierpiał, apelujemy też do mieszkańców, by nikt nie zbliżał się do tego miejsca - poinformował Jurija Kroszko.

Dzisiaj grzeje: 1. Upubliczniono ponad 20-letnie zdjęcie Rydzyka z kobietą, którą wszyscy znają. Byli sobie bliscy, mało kto by pomyślał

2. Gwiazda serialu "Na Wspólnej" zarażona koronawirusem. Przyznała się do choroby?

Powodem demonstracyjnej napaści ma być niezadowolenie z sytuacji politycznej panującej w kraju. Ukraina zmaga się obecnie z trudną sytuacją. Obwody doniecki i ługański znajdują się poza kontrolą władz państwowych. Na tych terenach oraz w ich okolicach rozlokowane są wojska. Niebezpiecznie ze względu na aneksję Rosji jest także na Półwyspie Krymskim. Niesłabnące napięcia łączą się z poważnym zagrożeniem dla ludności cywilnej. Na terenie kraju dochodziło w ostatnim czasie do ataków na miejsca odwiedzane przez turystów. 

Artykuł aktualizowany.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Piękna dziewczyna reprezentanta Polski zachwyca nienaganną figurą. Odważne zdjęcia (FOTO)
  2. Dorota Szelągowska pochwaliła się swoją kuchnią. Fani podzieleni, mają 1 poważny zarzut
  3. Krystyna Pawłowicz miała łzy w oczach. Wszystko upubliczniła
  4. Niebywałe doniesienia o Tomaszu Komendzie. Długo ukrywano jeden fakt
  5. Rodzina potwierdza, niestety nie żyje. Gwiazda, którą znali wszyscy, tajemnicze okoliczności
  6. Do sieci trafiło niesamowite zdjęcie ślubne sprzed 50 lat. Wszyscy Polacy znają osoby z fotografii, poznajecie ich?

Źródło: Onet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News