Porażający dramat na południu Polski. Szaleniec zaatakował w autobusie, kierowca walczy o życie

Porażający dramat  na południu Polski. Szaleniec zaatakował w autobusie, kierowca walczy o życie Źródło: youtube.com Portal Krosno24

Autobus stał się ciasną przestrzenią, na której rozegrała się prawdziwa zbrodnia. Na południu Polski tym środkiem transportu przemieszczał się szaleniec, był uzbrojony. Jego ofiarą padł kierowca, niestety ranny mężczyzna walczy o życie, a lekarze określają jego stan jako ciężki.

Kiedy autobus pojawił się na dworcu i wybiegł z niego mężczyzna, nikt się tym nie przejął - być może gdzieś się spieszył. Jednak kiedy chwilę później z pojazdu wyszedł kierowca zalany krwią i proszący o pomoc, wszyscy zrozumieli, że doszło do zbrodni.

Autobus wjechał na dworzec. Po chwili wybiegł z niego pasażer

17 czerwca wieczorem ok. 19:30 doszło do ataku nożownika w jednym z autobusów na dworcu PKS w Krośnie w województwie podkarpackim. Dopiero dziś pojawiło się więcej szczegółów dotyczących zdarzenia. Lokalnym portalom udało się dotrzeć do świadków zdarzenia. Początkowo nie wiedzieli, że kierowca został ugodzony nożem. Pojawił się też domniemany motyw tego czynu - złość.

- Czekałyśmy na busa, gdy to się stało. Ludzie wysiedli i nagle usłyszałyśmy krzyki. Z pojazdu wybiegł wysoki, napakowany mężczyzna w jasnozielonej kurtce, spodniach moro z czarną czapką kaszkietówką i czarnym plecakiem. Miał krótkie, ciemne włosy. Wydał dziwny okrzyk i uciekł. Po chwili z busa wyszedł zakrwawiony kierowca. Okazało się, że chciał obudzić tego mężczyznę, bo spał, a on się zdenerwował i go zaatakował - powiedział jeden ze świadków w rozmowie z portalem Krosno24.pl, który widział wybiegającego sprawcę z autobusu relacji Kraków-Krosno.

Trwa obława, policja ma pewien trop

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Natychmiast wezwano karetkę pogotowia, 59-letni kierowca stracił dużo krwi, ale pozostawał przytomny. Okazało się też, że obrażenia są poważne, a stan ofiary ciężki. Lekarze robią, co mogą, aby ustabilizować stan zdrowia poszkodowanego. Na napastnika nadal trwa obława. Miał uciec w kierunku przejazdu kolejowego, w tej chwili poszukuje go 9 policyjnych patroli.

Dzisiaj grzeje: 1. Nastolatka została wykorzystana przez 4 chłopaków. Po 2 latach jej mama zagląda do łazienki i odkrywa przerażającą prawdę
2. Ministerstwo Zdrowia ujawniło plan dla uczniów na następny rok. Wielu rodziców jest oburzonych

 Asp. sztab. Paweł Buczyński, rzecznik krośnieńskiej policji, poinformował, że świadkowie nadal są przesłuchiwani, a także sprawdzany jest monitoring.

- Trwają czynności operacyjne. Wytypowaliśmy osoby, które mogą mieć związek z tym zdarzeniem - przekazał Paweł Buczyński. Prokuratura już może zapoznawać się z aktami sprawy. Nie wiadomo jednak, czy jeśli uda się zatrzymać winnego, to będzie on odpowiadał za uszkodzenie ciała czy usiłowanie zabójstwa.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ocet pomoże błyskawicznie pozbyć się mszyc z ogrodu. Znamy przepis na piorunująco skuteczną domową miksturę
  2. Anna Lewandowska skompromitowała się na Instagramie. Co za wpadka, Robert nie będzie zadowolony
  3. Tata zamknął córkę w samochodzie i poszedł do pracy. Wrócił po 7 godzinach, niestety było już za późno
  4. Na jaw wyszła porażająca prawda o pogrzebie Jerzego Pilcha. Żałobnicy o niczym nie mieli pojęcia
  5. Gessler nie wytrzymała, nie mogła dłużej milczeć. Wydała pilny apel
  6. Koronawirus na weselu w Olsztynie. Najgorszy scenariusz właśnie się sprawdził

Źródło: Krosno24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News