Wiemy, jak będą wyglądać nieoznakowane auta policji. Zupełnie inaczej niż wcześniej

Wiemy, jak będą wyglądać nieoznakowane auta policji. Zupełnie inaczej niż wcześniej Źródło: Wikipedia Commons/Miloslav Rejha [zdj. ilustracyjne]

Auto, które od teraz będzie należeć do arsenału policyjnych wozów specjalnych, to samochód z napędem 4x4. Ponadto ma specjalne wyposażenie, które wprost zadziwia. Żaden ścigany bandyta nie będzie w stanie przed nim uciec. Wiemy, ile wart jest pojedynczy egzemplarz.

Auto policyjne, o którym mowa, będzie miało nowoczesne wyposażenia, w skład którego wchodzić będą m.in. kamery cofania, a także podgrzewane siedzenia i lusterka. Samochody będą nieoznakowane, a więc nikt, dopóki funkcjonariusze nie włączą specjalnych policyjnych lamp, nie będzie w stanie zorientować się, że śledzący, czy też goniący ich kierowcy, to funkcjonariusze prowadzący auto policyjne. Samochód ma na pokładzie aż 177 KM i rozpędza się do setki  w zaledwie kilka sekund - nawet w trudnych warunkach terenowych.

Nowe auto trafi do polskich komisariatów policji. To jednostka do "zadań specjalnych"

Jak donosi serwis gazety "Auto-Świat" dealerzy z Katowic wygrali przetarg, a więc to właśnie oni dostarczą do jednostek policyjnych najnowsze samochody. Za ponad 4 mln złotych policja otrzyma 21 samochodów marki Toyota. Land Cruisery będą wyposażone w niezwyciężony silnik diesla o pojemności 2,8 l. Samochód ten, ze względu na swoją specyfikację, najbardziej nadaje się oczywiście na trudne tereny, na których nie poradzą sobie zwykłe auta osobowe. Umożliwi to napęd 4x4, a także dostosowane do przeróżnych warunków pogodowych opony, które otrzymają dodatkowo policjanci. Ponadto auto ma na pokładzie wytrzymałe zawieszenie, więc niestraszne mu tereny o skrajnie nierównej powierzchni.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Dzisiaj grzeje: 1. Uwielbiana gwiazda przez lata ukrywała straszliwą chorobę. Ślady na ciele zasłaniała makijażem, teraz choroba zaatakowała jej twarz [ZDJĘCIA]
2. Tylko na chwilę spojrzał na telefon. Po 7 sekundach już nie żyli mama, córka i dwóch synów

Ile warta jest jedna Toyota Land Cruiser?

Auto jest warte swojej ceny, biorąc pod uwagę powyższe elementy wyposażenia. Przetarg, który wygrali dealerzy, jest zadziwiający, bo zaproponowali "jedynie" 193 tys. zł na egzemplarz. Dzięki tym jednostkom policjanci już niedługo będą mogli o wiele skuteczniej radzić sobie ze swoimi zadaniami.

Najlepsze newsy dnia:  

  1. Mandat na grzybobraniu. Straż leśna zażąda 500 złotych
  2. Niemowlę zmarło po wypiciu mleka matki. Policja uznała to za nieumyślne spowodowanie śmierci
  3. Zadźgał żonę. Podał powód, opisuje go jedno słowo
  4. Elżbieta II ukrywała chorobę. Wszystko wyszło na jaw, gdy kamery uchwyciły posiniaczone dłonie królowej
  5. Zaszczekał i ocalił rodzinę. Sam nie przeżył, pies bohater

Źródło: Moto

Następny artykuł