28-letni Austriak, którego polskie służby zatrzymały w ubiegły weekend, został wydalony z Polski na mocy ustawy antyterrorystycznej. Mężczyzna był podejrzewany o próbę zorganizowania zamachu na Światowe Dni Młodzieży. 

28-latek został aresztowany w nocy z soboty na niedzielę w Krakowie, gdzie miała się odbyć główna msza odprawiana na Światowych Dniach Młodzieży przez papieża Franciszka.

ZOBACZ TAKŻE – 41-latek chciał przeprowadzić zamach na ŚDM. Informację o jego aresztowaniu trzymano w tajemnicy

Mimo, że przy zatrzymanym nie znaleziono żadnych dowodów na przygotowywanie się do ataku (nie miał przy sobie żadnych przedmiotów o tym świadczących) to – jak ujawnia policja – „jego przyjazd i intencje nie musiały być związane z uczestnictwem w Światowych Dniach Młodzieży”.

ZOBACZ TAKŻE – Niemcy: Polak chciał przekroczyć granicę z karabinami maszynowymi

Wiadomo natomiast, że wydalony 28-latek urodził się w Austrii i w życiu dorosłym przeszedł na islam. Po „wizycie” w Polsce zamierzał wyjechać do Syrii, gdzie miał wstąpić w szeregi Państwa Islamskiego.

ZOBACZ TAKŻE – Po masakrach we Francji i Niemczech ISIS ogłosiło kolejny cel masowych zamachów (video)

Zatrzymanie podejrzanego o próbę zorganizowania zamachu odbyło się dzięki współpracy ze służbami austriackimi, które dzień wcześniej ostrzegły Polskę o przyjeździe podejrzanego do naszego kraju. Szybko po zatrzymaniu została podpisana decyzja o jego wydaleniu, które odbyło się następnego dnia.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: rmf24

Zobacz również

...