Ludzie byli przerażeni tym, co wydarzyło się na ich oczach. W biały dzień muzułmanin rzucił się na krzyż stojący pod kościołem w Sankt Marein. Nikt nie odważył się powstrzymać wściekłego mężczyzny.

Do zdarzenia doszło na oczach dzieci, które właśnie tłumnie zebrały się na dziedzińcu szkolnym. Zauważyli wówczas ciemnoskórego mężczyznę, który zaczął rzucać kamieniami w posąg Jezusa przybitego do krzyża. Mężczyzna był wyraźnie niezadowolony z efektu, więc postanowił użyć czegoś mocniejszego.

Wyrwał więc kawałek rynny znajdującej się obok krzyża. Tą zaczął uderzać z całej siły w krzyż, aż się odgięła. Choć na nagraniu, które zrobił jeden z uczniów, słychać śmiechy dzieci, do śmiechu nie było ich przerażonym opiekunom. Podobnie przerażeni byli także policjanci wezwani na miejsce. Okazało się, że muzułmanin, który w oczach miał mieć „żądzę mordu i zniszczenia”, nie tylko zniszczył krzyż, ale porozbijał donice i wybił szyby w kościele.

Funkcjonariusze wylegitymowali agresora. Jak się okazało, to 37-letni imigrant, który w ośrodku dla uchodźców ma renomę radykała. Niektórzy wskazują wręcz, że mężczyzna jest chory psychicznie. Tak samo stwierdzili policjanci, którzy przetransportowali go nie do aresztu, a do szpitala. Straty, które wyrządził muzułmanin w furii, oszacowano na 15 tys. euro.

...

Zobacz również

Zobacz również