Austriacy mieli nazwać Węgrów nazistami. Orban odniósł się do tych słów i powiedział, że takie słowa w ustach austriackiego polityka zakrawają na absurd. 

Wiktor Orban stwierdził, że Węgrzy są w stanie wybaczyć słowa, który padły ze strony przedstawiciela austriackiego rządu i przekonuje, że Austriacy nazwali Węgrów nazistami. Orban zripostował pytając „i kto to mówi?”. Tym samym odniósł się do tego, że Adolf Hitler był Austriakiem.

Premier Węgier podkreślał, że Austriacy w „najtrudniejszym czasie wyrzekli się przyjaźni z Węgrami”. Przyznał jednak, że relacje obu krajów są już lepsze niż rano, kiedy doszło do krzywdzącego porównania. Austriacy nazwali w ten sposób Węgrów za ich obecną politykę.

– Spotkanie z kanclerzem Wernerem Faymannem i wicekanclerzem Reinholdem Mitterlehnerem przebiegło w „atmosferze dobrej woli” – mówił premier Węgier.

Węgierskie władze utrzymują, że aby europejskie porozumienia odnośnie granic nie były martwe, należy kontynuować stawianie ogrodzenia na granicy z Chorwacją. W ten sposób już udało się zredukować przepływ imigrantów.

Austria miała wcześniej odrzucić pomysł wytyczenia wiodącego do tego kraju korytarza dla imigrantów. Tym samym Węgrzy uważają, że ogrodzenie jest jedyną szansą na obronę zewnętrznej granicy Unii Europejskiej. Przekonują również, że jeśli ta ochrona zawiedzie, oznaczać to będzie koniec Schengen.

Tytuł jest autorskim wytworem Kuby Zgierskiego i pierwotnie pojawił się w artykule pod tym linkiem na portalu Blasting News.

http://pl.blastingnews.com/polityka/2015/09/austriacy-nazwali-wegrow-nazistami-viktor-orban-i-kto-to-mowi-00575747.html

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: TVN24.pl

...

Zobacz również