Jak donoszą media, w ubiegły weekend tzw. patrol szariacki pobił mieszkańca Wiednia za to, że jego żona i córka miały na sobie „niewłaściwy strój”.

Podczas gdy w innej części Wiednia miały miejsce potyczki na kije bejsbolowe i noże pomiędzy imigranckimi gangami Afgańczyków i Czeczenów, na pozostałe ulice stolicy Austrii wyszły kilkuosobowe „Patrole Szariackie”, które pilnowały „moralności” i przestrzegania zasad islamu.

Czym grozi nieprzystosowanie się do islamskich zasad, przekonał się jeden z mieszkańców Wiednia, który został brutalnie pobity, ponieważ jeden z patroli uznał, że jest winny niedopilnowania „przyzwoitego ubrania” jego żony i córki. Mężczyzna trafił do szpitala.

Jak donosi z kolei Daily Mail, przypadki przemocy jakie miały w ubiegłym tygodniu miejsce w Wiedniu nie są wyjątkiem. Podobne doniesienia spływają z największych miast całej Austrii (m.in. Graz, Linz, Polten, Salzburg oraz Sankt) gdzie najczęściej są kierowani imigranci z Bliskiego Wschodu ubiegający się o azyl.

To zresztą nie pierwszy tego typu przypadek w Europie. Wcześniej europejskie media donosiły o szariackich patrolach w Niemczech i Wielkiej Brytanii. Także w sieci znajduję się mnóstwo nagrań z takich patroli.

Austria przyjęła do tej pory ponad 90 tysięcy imigrantów z Bliskiego Wschodu jednak władze – pod presją społeczeństwa – coraz częściej mówią o potrzebie zatrzymania napływu imigrantów ekonomicznych.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: dailymail / wnd

...

Zobacz również

Zobacz również