Do ataku nożownika doszło w pociągu, który jechał właśnie przez miasto Sulz w prowincji Voralberg na zachodzie Austrii. Mężczyzna wyciągnął nagle nóż i zaatakował siedzących naprzeciw siebie nastolatków.

Pociąg relacji Feldkirch-Bregencja dojeżdżał właśnie do miasta Sulz, kiedy 60-letni Niemiec zaatakował nożem siedzących naprzeciw siebie 17-latka i 19-latka. Pierwszy z nich został dźgnięty w plecy i w brzuch. Drugi został cięty w szyję. Obaj trafili do szpitala. Są w ciężkim stanie.

Agresora z nożem udało się obezwładnić dopiero na stacji Sulz-Roethis, gdzie mężczyzną zajęli się policjanci. Funkcjonariusze użyli przeciw 60-latkowi gazu pieprzowego. Pomagający mundurowym 22-latek także został cięty nożem. Jego rana jest jednak tylko powierzchowna.

Policja wyklucza, aby ten atak miał jakikolwiek związek z sobotnim atakiem nożownika w Szwajcarii. Wtedy mężczyzna ranił 7 osób, w tym siebie i 6-letnie dziecko. Funkcjonariusze oświadczyli też, że atak ten nie miał podłoża terrorystycznego. 60-letni nożownik ma cierpieć na problemy natury psychiatrycznej.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

źródło: onet.pl, rmf24.pl
pt

...

Zobacz również