Austria: Nekrolog SS-mana w dzienniku. "Jego honorem była wierność"

Austria: Nekrolog SS-mana w dzienniku. "Jego honorem była wierność" Źródło: Lettland beging seinen Nationalfeiertag. Anlässlich der 25. Wiederkehr des lettischen Nationalfeiertages [18.11.?] fand ein Standortappell der Einheiten der lettischen Freiwilligen-SS-Legion statt. UBz. die Formationen der Legion auf dem Wege zum Appellplatz. Bei Abdruck nennen: Scherl Bilderdienst, 2.12.43 [Herausgabedatum] 532-43

Austriacka gazeta wydrukowała nekrolog SS-mana. Ponadto w klepsydrze pojawiło się sformułowanie "Jego honorem była wierność".

Kontrowersyjne słowa są parafrazą zdania z przysięgi wierności, którą Niemcy z SS musieli złożyć III Rzeszy i Hitlerowi. Pojawiły się w gazecie i wywołały mnóstwo kontrowersji. Ponadto gazeta poinformowała, że esesman zdobył stopień Untersturmfuehrera. Dziennik "Kleine Zeitung" jest potężnym medium, drugim pod względem nakładu w Austrii. Redaktor naczelny pisma, Hubert Pattener, już zdążył przeprosić czytelników. Jak twierdzi, był to "straszliwy błąd". Zespół redakcyjny ma od teraz znacznie bardziej wnikliwie weryfikować nekrologi publikowane w gazecie. Ogłoszenie opublikowane przez gazetę nieco ostudziło nastroje wzburzonych Austriaków. Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News