Austria: Mężczyzna przez ponad pół wieku jeździł bez prawa jazdy. Nigdy nie wyrobił dokumentu

Austria: Mężczyzna przez ponad pół wieku jeździł bez prawa jazdy. Nigdy nie wyrobił dokumentu Źródło: źródło: wikimedia.org

Kierowca z Austrii wpadł podczas policyjnej kontroli. Mężczyzna nie był w stanie okazać funkcjonariuszom swojego prawa jazdy, bo twierdził, że nie ma go przy sobie. W końcu okazało się, że Austriak wcale go nie ma od kilkudziesięciu już lat.

73-letni austriacki kierowca został zatrzymany przez policję pod Innsbruckiem. Powodem zatrzymania mężczyzny było przekroczenie przez niego dozwolonej prędkości. Funkcjonariusze standardowo poprosili staruszka o okazanie prawa jazdy.

Mężczyzna próbował wykręcić się od obowiązku. Kilkakrotnie powtórzył policjantom, że dokument ma, ale zostawił go w domu. W końcu tak zaplątał się w tłumaczeniu, że mundurowi wyczuli, że mężczyzna kłamie. Ten w końcu przyznał się do tego, że prawa jazdy nie posiada.

Kierowca od 54 lat miał jeździć bez odpowiedniego dokumentu. Mężczyzna przyznał się, że nigdy nawet nie wyrobił prawa jazdy. Od 19 roku życia, czyli od momentu, kiedy zaczął jeździć samochodem, nigdy też nie miała go zatrzymać policja.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie:
źródło: wp.pl, tvp.info pt Następny artykuł