Australia ostrzega! W sierpniu wybuchnie III wojna światowa

Australia ostrzega! W sierpniu wybuchnie III wojna światowa

Telewizja ABC powołując się na źródła w australijskim wywiadzie, donosi, że III wojna światowa może wybuchnąć już w sierpniu. Biorąc pod uwagę napięcia, które aktualnie mają miejsce na świecie, jest to bardzo prawdopodobna wersja zdarzeń. Wszystko wskazuje na to, że konflikt jest nieunikniony. Sytuacja pomiędzy Iranem a USA jest coraz bardziej napięta.

Gorące stosunki pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Iranem nie są niczym nowym, ich zaostrzenie jest wynikiem zerwania porozumienia nuklearnego, do którego doszło 8 maja tego roku, a także przeniesienia ambasady USA z Tel Awiwu w Izraelu do Jerozolimy. Działanie Trumpa wywołało sprzeciw środowiska międzynarodowego. Iran przez jego część jest oskarżany o wspieranie terroryzmu i rozwijanie swojego potencjału nuklearnego niezgodnie z przyjętymi ustaleniami.

III Wojna Światowa przez groźby Trumpa?

- USA nie są już krajem, który będzie znosił twoje obłąkane słowa o przemocy i śmierci. Bądź ostrożny! Nigdy, przenigdy więcej nie groź Stanom Zjednoczonym, bo w przeciwnym razie poniesiesz takie konsekwencje, jakie kiedykolwiek w historii poniosło niewielu - napisał w odpowiedzi na słowa prezydenta Iranu Hasana Rowhaniego na twitterze Donald Trump. - Amerykanie muszą zrozumieć, że pokój z Iranem to matka wszelkiego pokoju, a wojna z Iranem to matka wszystkich wojen - powiedział Hasan Rowhani. Trudno jest oceniać taką wymianę zdań jako dyplomatyczny dialog, pomiędzy przywódcami światowych mocarstw. Z całą pewnością sytuacja tego typu, nie sprzyja przyjaznym stosunkom na arenie międzynarodowej. Z tego powodu polityka Donalda Trumpa jest mocno krytykowana przez społeczność międzynarodową, media spekulowały nawet o tym, czy nie jest osobą chorą psychicznie. Szczególną ciekawość wzbudziła także relacja łącząca go z żoną Melanią, a także jego domniemane powiązania ze środowiskiem Władimira Putina, w tej sprawie CIA opublikowała nawet raport dotyczący ingerencji tajnych służb Kremla w amerykańskie wybory.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Donald Trump: Amerykańska armia TERAZ rozpoczęła atak na obcy kraj PRZECZYTAJ TAKŻE: Wojna w świecie disco-polo! Największy gwiazdor usłyszał zarzuty PRZECZYTAJ TAKŻE: Górniak w końcu pokazała zdjęcie z nowym chłopakiem

III wojna światowa fot. pixabay.com III Wojna Światowa fot. instagram.com III Wojna Światowa fot. instagram
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News