Telewizja ABC powołując się na źródła w australijskim wywiadzie, donosi, że III wojna światowa może wybuchnąć już w sierpniu. Biorąc pod uwagę napięcia, które aktualnie mają miejsce na świecie, jest to bardzo prawdopodobna wersja zdarzeń. Wszystko wskazuje na to, że konflikt jest nieunikniony. Sytuacja pomiędzy Iranem a USA jest coraz bardziej napięta.

Gorące stosunki pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Iranem nie są niczym nowym, ich zaostrzenie jest wynikiem zerwania porozumienia nuklearnego, do którego doszło 8 maja tego roku, a także przeniesienia ambasady USA z Tel Awiwu w Izraelu do Jerozolimy. Działanie Trumpa wywołało sprzeciw środowiska międzynarodowego. Iran przez jego część jest oskarżany o wspieranie terroryzmu i rozwijanie swojego potencjału nuklearnego niezgodnie z przyjętymi ustaleniami.

III Wojna Światowa przez groźby Trumpa?

– USA nie są już krajem, który będzie znosił twoje obłąkane słowa o przemocy i śmierci. Bądź ostrożny! Nigdy, przenigdy więcej nie groź Stanom Zjednoczonym, bo w przeciwnym razie poniesiesz takie konsekwencje, jakie kiedykolwiek w historii poniosło niewielu – napisał w odpowiedzi na słowa prezydenta Iranu Hasana Rowhaniego na twitterze Donald Trump.

– Amerykanie muszą zrozumieć, że pokój z Iranem to matka wszelkiego pokoju, a wojna z Iranem to matka wszystkich wojen – powiedział Hasan Rowhani.

Trudno jest oceniać taką wymianę zdań jako dyplomatyczny dialog, pomiędzy przywódcami światowych mocarstw. Z całą pewnością sytuacja tego typu, nie sprzyja przyjaznym stosunkom na arenie międzynarodowej.

Z tego powodu polityka Donalda Trumpa jest mocno krytykowana przez społeczność międzynarodową, media spekulowały nawet o tym, czy nie jest osobą chorą psychicznie. Szczególną ciekawość wzbudziła także relacja łącząca go z żoną Melanią, a także jego domniemane powiązania ze środowiskiem Władimira Putina, w tej sprawie CIA opublikowała nawet raport dotyczący ingerencji tajnych służb Kremla w amerykańskie wybory.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Donald Trump: Amerykańska armia TERAZ rozpoczęła atak na obcy kraj
PRZECZYTAJ TAKŻE: Wojna w świecie disco-polo! Największy gwiazdor usłyszał zarzuty
PRZECZYTAJ TAKŻE: Górniak w końcu pokazała zdjęcie z nowym chłopakiem

III wojna światowa
fot. pixabay.com
III Wojna Światowa
fot. instagram.com
III Wojna Światowa
fot. instagram

Kim jest ojciec Melanii Trump? Nie do wiary! 10 rzeczy, których nie wiedziałeś o Pierwszej Damie USA


Nie zgadniesz, skąd pochodzi rodzina Trumpa! 10 zaskakujących faktów z jego życia

Zobacz również

Redaktor portalu pikio.pl, absolwent historii na Uniwersytecie Warszawskim. Światopoglądowy konserwatysta, umiarkowany anarchista, zwolennik społecznej nauki Kościoła. Katolik i mąż.