Porażające odkrycie w Auschwitz. W dziecięcych bucikach znaleziono niebywałe rzeczy

Porażające odkrycie w Auschwitz. W dziecięcych bucikach znaleziono niebywałe rzeczy Źródło: Michel Zacharz AKA Grippenn CC BY-SA 2.5 Wikipedia.com

Auschwitz to symbol okrucieństwa, jakie człowiek jest w stanie okazać drugiemu człowiekowi. Do muzeum upamiętniającego ofiary nazistów co roku przyjeżdżają ludzie z całego świata. W czasie ostatnich prac przy bucikach najmłodszych ofiar dokonano niesamowitych odkryć, o czym muzeum poinformowało na swojej stronie na Facebooku.

Auschwitz było miejscem, gdzie trafiały całe rodziny. Naziści nie okazywali litości nawet kobietom i dzieciom, które najlepsze lata swojego życia musiały spędzić w okropnych warunkach. Wiele z nich nigdy nie opuściło obozu żywymi i ich historie do dziś stanowią świadectwo, jak wielkim złem jest wojna. Eksponaty zgromadzone w muzeum to często autentyczne fragmenty odzieży więźniów i to właśnie w małych bucikach znaleziono ostatnio niebywałe rzeczy.

Trafił do Auschwitz razem ze swoją mamą i tatą

Auschwitz było dla małego Amosa Steinberga ostatnim miejscem w jakim się pojawił. Trafił tam z węgierskiego getta Theresienstadt razem ze swoimi rodzicami. To właśnie jego podpis znaleziono w małym buciku wkładanym przez niego na stópki tuż przed śmiercią. Odręczny napis mówiący do kogo należy obuwie oraz oznaczenie transportu zostało najprawdopodobniej wykonane przez matkę malucha. Kobieta wraz z dzieckiem zostali zagazowani w komorze, ojciec Amosa przeniesiony później do Dachau, by ostatecznie doczekać wyzwolenia w podobozie Kaufering. Zdjęcia znaleziska pojawiły się na Facebooku muzeum Auschwitz, jednak to nie jedyne co znaleźli badacze.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Dokumenty są w świetnym stanie, gdyż ukryto je wyjątkowo głęboko

W innym buciku dziecięcym, który znalazł się w rękach badaczy odkryto dokumenty. Początkowo myślano, że to gazety, ponieważ były one często używane jako forma izolacji, jednak prawda okazała się zupełnie inna. Również w tym przypadku znaleziska należały do osób pochodzących z Węgier i widnieją na nich dwie daty.

- Część z nich to dokumenty urzędowe, znajduje się tam również fragment broszury oraz skrawek papieru z nazwiskiem. [...] Widnieją na nich daty, nazwiska osób, których dotyczyły opisane sprawy, a także odręczne podpisy. Pochodzą one z 1941 i 1942 roku - powiedziała cytowana przez Wprost, Hanna Kubik ze Zbiorów Muzeum. 

Dzisiaj grzeje: 1. Mamy potwierdzenie, koronawirus w bardzo popularnym sklepie. Sanepid pilnie szuka klientów

2. Minister Szumowski podjął nagłą decyzję. Pilna wiadomość

3. Łukasz Szumowski podjął ważną decyzję. Wszystko przez zwiększoną ilość zakażeń koronawirusem

Auschwitz pochłonęło wiele ludzkich żyć

Dokumenty odkryte w obuwiu zostaną teraz poddane dokładniejszym badaniom, a później trafią do gablot jako eksponaty. Auschwitz to przede wszystkim historia o wszystkich niewinnych osobach, które straciły życie w nazistowskich obozach śmierci. Tylko pamiętając o historiach tych ludzi nie pozwolimy na to, aby historia zatoczyła koło.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Minister potwierdza. Zacznie się już w niedzielę
  2. Anna Lewandowska pochwaliła się zdjęciem małej Laury. Widok dziewczynki podbił serca internautów (FOTO)
  3. Córka Kaczyńskiej nie wytrzymała. Wyjawiła długo skrywaną prawdę, nikt nie mógł wiedzieć
  4. Śmierć uderzyła nagle, nic nie można było zrobić. Joanna Kurowska pogrążona w rozpaczy, bardzo współczujemy
  5. Morawiecki potwierdził. Wszyscy liczyli, że da się uniknąć jednego rozwiązania, niestety
  6. Wszystko uchwycili z ukrycia na zdjęciu. Zdumiewające sceny z wnętrza pokoju Kaczyńskiego
  7. Niemcy mają wielkie powody do obaw. Nikt nie spodziewał się aż takiej katastrofy
  8. Para ponad godzinę czekała na podanie dania w restauracji. Na koniec zostawili kelnerowi porażającą wiadomość z bonusem
  9. Tomek: ”Nie malujesz się? Nie nazywaj się kobietą. Żaden prawdziwy facet nie będzie za ciebie świecił oczami”

Źródło: Wprost

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News