Dziś w Janowie Podlaskim odbyła się coroczna aukcja, najlepszej krwi koni arabskich Pride of Poland, która co roku zwracała na nasz kraj uwagę branży z całego świata. Niestety tym razem okazała się ogromnym rozczarowaniem, a dawny prestiż i marka zostały głęboko pogrzebane. Zabrakło ekspertów i kupców, a tragiczne wyniki wręcz porażają. 

Stadnina Koni Janów Podlaski jest państwowym przedsiębiorstwem i jedną z najbardziej prestiżowych stadnin na świecie. To tu zaopatrują się w najwyższej klasy konie czystej krwi arabskiej szejkowie z Zatoki Perskiej, najwięksi pasjonaci jazdy konnej  i przedsiębiorcy. Co roku organizowana jest tam też aukcja Pride of Poland, podczas której najlepsze okazy sprzedawane są za ogromne pieniądze. Przynajmniej tak było jeszcze rok temu.

Niestety, tym razem impreza okazała się jednym wielkim niewypałem i światową klęską. Od kiedy zmieniono kadrę kierowniczą jej prestiż zmalał, a wczorajsza aukcja potwierdziła upadek. Między innymi dlatego, że jej prezesem został urzędnik, niemający pojęcia o hodowli koni arabskich. W tej branży wystarczy malutka plama na reputacji, by zaprzepaścić markę wypracowaną przez pokolenia.

Z informacji, które pojawiły się na Twitterze wynika, że jedynie niewielką część koni udało się sprzedać. Pozostałe z nich wróciły do stajni. Te, które znalazły nowych właścicieli, opuściły Janów Podlaski za wielokrotnie niższe pieniądze niż były warte.

Sprzedano tylko 6 z 25 wystawionych koni. Zarobiono jedynie 410 000 euro, co jest kompromitującym wynikiem, który zszokował branżę z całego świata. Jeszcze w 2015 roku za najdroższego konia otrzymano 1,4 miliona euro, a łącznie zarobiono 3,4 miliona euro. Skandal, hańba, żenada – tyle można powiedzieć o imprezie w Janowie Podlaskim i totalnym zrujnowaniu marki.

Internauci wiedzą kto jest winny takiego stanu rzeczy. Ich zdaniem powodem są roszady personalne w Janowie, podyktowane osobistymi i politycznymi sympatiami, a nie doświadczeniem i wiedzą umieszczanych na ważnych stanowiskach ludzi. W mediach społecznościowych cała sytuacja wywołała wielką burzę.

ZOBACZ TAKŻE

https://www.youtube.com/watch?v=1CuF_GBTFOQ

...

Zobacz również