Auchan zmienia sposób płatności. Starsze osoby mocno się zdziwią

Auchan zmienia sposób płatności. Starsze osoby mocno się zdziwią

Auchan testuje nową formę płatności. Klienci będą mogli samodzielnie skanować produkty i płacić za nie dzięki aplikacji w smartfonach. Jeśli pomysł wypali, zostanie wdrożony w życie. Starsi klienci mogą się zdziwić. 

Auchan Retail France poinformowało o nowej możliwości płacenia na stronie głównej. Francuska sieć ma już nazwę aplikacji. Miałaby nazywać się "Rapid'Auchan". Rozwiązanie jest obecnie w fazie testów. Aplikacja ma umożliwić klientom, zwłaszcza młodszego pokolenia, samodzielne zakupy bez konieczności czekania w kolejkach do kas. Wystarczy, że będą posiadaczami smartfonów i będą mieli zainstalowaną aplikację "Rapid...". Czy i kiedy rozwiązanie wejdzie w życie w Polsce - tego nie wiemy.

Usługa będzie zintegrowana z aplikacją MyAuchan. To prototyp, który daje już możliwość przeglądania, wybierania i płacenia za produkty. Mogli z niego korzystać jednak jedynie uczestnicy programów lojalnościowych. Teraz sieć chce wdrożyć uniwersalne rozwiązanie, dla wszystkich użytkowników. Starsi klienci nie muszą jednak czuć się zagrożeni. Auchan nie wycofa się z tradycyjnej formy zapłaty. Cały czas będzie można korzystać z kas.

Płatność aplikacją w Auchan kierowana do młodych

Rapid'Auchan ma w swoim założeniu przyciągnąć młodych konsumentów z miast, doskonale obeznanych ze smartfonami, którzy szukają wszelkich możliwych sposobów na zaoszczędzenie czasu. Aplikacja daje taką możliwość na samych zakupach. Na razie serwis jest w fazie eksperymentów i nie został jeszcze udostępniony szerokiej publiczności. Z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że prędzej czy później taka forma płacenia stanie się powszechna. Wystarczy odpowiednia wprawa w smartfonie i aplikacji, znajomość regałów sklepu a duże zakupy będziemy robić w kilkanaście minut! I to bez czekania w długich kolejkach do kas.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

We Włoszech już działa

Identyczne rozwiązanie wdrożono już we Włoszech. Tamtejszy oddział Auchan testował aplikację płatniczą AuchanSpeedy, poczynając od sklepów w Mediolanie. Rozwiązanie działa tam od marca. Poza kasą tradycyjną zapłacimy we włoskim Auchan za pomocą aplikacji mobilnej, finalizując zapłatę kartą kredytową aktywowaną PIN-em lub biometrycznie. Po rejestracji aplikacji, dostępnej na iOS i Androida, klient wykonuje skan produktów smartfonem. Następnie trafiają do wirtualnego koszyka. Płaci się na miejscu kartą kredytową, aktywowaną głównie na PIN, ale również przez system odcisku palców, czy rozpoznanie twarzy. Paragon wysyłany jest pocztą elektroniczną, trafia też do archiwum aplikacji, by mieć do niego wgląd, np. po zakupach. Do końca tego roku usługa ma być dostępna w 50 placówkach sieci we Włoszech.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Biedronka od jutra zmienia sposób płatności. Starsze osoby mocno się zdziwią
  2.  Oto dowód, że masło jest już towarem luksusowym. Nie uwierzycie, co zrobił z nim ten sklep (foto)
  3. PiS wyrolowany! Mimo zakazu handlu będzie można kupić WSZYSTKO
Następny artykuł