Po wejściu do sklepu Auchan możecie być zaskoczeni. Sieć wprowadza "godziny ciszy"

Po wejściu do sklepu Auchan możecie być zaskoczeni. Sieć wprowadza "godziny ciszy" Źródło: Fot. ТРУЙМЯСТО ВІД УКРАЇНЦЯ /TRÓJMIASTO OD UKRAIŃCA

Auchan zdecydował się na zaskakujący krok. Sieć sklepów zdecydowała się na wprowadzenie dość ciekawej inicjatywy, jaką są "godziny ciszy". Wszelka muzyka, głośne dźwięki megafonów i telewizory znajdujące się w sieci zostaną przyciszone. Powód takiego rozwiązania na pewno zdziwi wielu klientów.

Auchan w Częstochowie wprowadził niedawno zaskakujące rozwiązanie, na które jeszcze nie zdecydowały się inne lokale sieci, rozsiane po całej Polsce. W trakcie kilku godzin funkcjonowania sklepu, wszelkie światła zostaną w nim przyciemnione, a komunikaty oraz wieszczące promocje wyciszone. Pierwsze wejście do tego dyskontu potrafi zdziwić, lecz taka decyzja sklepu jest jak najbardziej zrozumiała i powinna być wzorem dla innych sieci w Polsce.

Auchan wprowadza "godziny ciszy". Ciekawa inicjatywa sklepu

Pomysł wprowadzeniu kilku chwil ciszy związany jest z możliwością dostosowania sklepu dla klientów cierpiących na autyzm. Względna cisza, jak też wyłączenie części krzykliwych i posiadających mocne oświetlenie wystaw, może pomóc osobom chorym w komfortowym wykonaniu niezbędnych zakupów.

– Akcja jest bardzo pozytywnie odbierana przez naszych klientów. "Godziny ciszy" to specjalnie wyznaczony czas na zakupy dla osób ze spektrum autyzmu. W tym czasie na terenie hipermarketu zostają przyciemnione światła, nie są nadawane komunikaty, nie ma muzyki, a wszystkie telewizory są wyłączone. Dodatkowo specjalna, uprzywilejowana kasa jest oddana do dyspozycji osób kupujących. Podobne działania podejmuje w tym czasie galeria handlowa przy hipermarkecie Auchan – informuje Dorota Patejko, dyrektor ds. komunikacji Auchan, w przesłanym komunikacie prasowym.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Inne sieci sklepów są zainteresowane takim rozwiązaniem

Inicjatywa częstochowskiego Auchana przypadła do gustu innym sklepom należącym do sieci. Z nieoficjalnych doniesień wiadomo, że inne lokale należące do francuskich przedsiębiorców także w przyszłości pójdą w ślady częstochowskich kolegów. Rozwiązania panujące w sklepie szczególnie przypadły do gustu zarządowi Galerii Katowickiej, która w ramach pomocy osobom chorym na autyzm wprowadziła "godziny ciszy" w każdą sobotę między 9 a 11.

- W tym czasie w tzw. częściach wspólnych nie będzie słychać reklam i muzyki. Co więcej, prawie 60 najemców Galerii Katowickiej zadeklarowało, że na życzenie klienta ściszy muzykę lub przygasi światło w swoim lokalu. Lokale te zostały dziś oznakowane specjalnymi naklejkami – czytamy w komunikacie Galerii.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Cała prawda o mężu Beaty Szydło. To, co robi nie mieści się w głowie. Będziecie w szoku, kiedy się dowiecie!
  2. Miała 27 lat, była u szczytu kariery. Śmierć odebrała jej WSZYSTKO. Do dziś opłakują ją MILIONY Polaków
  3. Żona znalazła tajemny zeszyt męża. Gdy zobaczyła, co w nim zapisywał, była zdruzgotana: "Jestem zniesmaczona, rozczarowana i zwyczajnie mi przykro"
  4. Praktycznie wszyscy piją ją codziennie. O 90% zwiększa ryzyko zachorowania na nowotwór
  5. Trzymał Ewę w piwnicy. Gwałcił i ją sprzedawał kolegom
  6. Nastolatka nagle umarła. Kiedy po śmierci lekarz wyjął to z jej żołądka, ścięło go z nóg

źródło: Business Insider

Następny artykuł