Atrakcje na Dzień Dziecka
commons.wikimedia.org/Alina Zienowicz
Adrian Sobolewski - 14 Maja 2019

Jakie są najlepsze atrakcje na Dzień Dziecka? Prawdziwe szaleństwo 1 czerwca

Atrakcje na Dzień Dziecka - jakie zabawy i zajęcia powinniśmy wymyślić dla naszych pociech? Jest to świetny dzień na spędzenie czasu z naszymi dziećmi, dla których nieraz może nam brakować chwili - czy to przez nadmiar pracy, czy innych obowiązków. Mamy kilka pomysłów na to, jak spędzić pierwszy dzień czerwca z najmłodszymi.

Atrakcje na Dzień Dziecka - ten dzień na długo może zapaść w pamięć naszych najmłodszych podopiecznych. Jak możemy spędzić z nimi ich święto? Pomysłów na atrakcje zawsze jest wiele, a dzieci zawsze mają zbyt dużo pomysłów aby je wszystkie zrealizować. Podpowiadamy dokąd zabrać nasze pociechy i jak spędzić z nimi miłe chwile w domowym zaciszu.

Atrakcje na Dzień Dziecka - atrakcje w domu

Życie często pełne jest obowiązków. Przez nie nieraz zdarza się, że nawet jeśli bardzo chcemy, nie możemy zrobić wszystkiego ze swoimi dziećmi. Tak bywa z wyjazdami na Dzień Dziecka - są momenty, gdy po prostu nie możemy wybrać się gdzieś aby świętować ten dzień i musimy zostać w domu. Nie trzeba jednak się załamywać, wyzywać od najgorszych rodziców, czy myśleć, że niewystarczająco dobrze organizujemy czas swoim pociechom. Jest wiele sposobów na świętowanie święta dzieci, które idealnie sprawdzą się w zaciszu domowym lub po prostu na podwórku przed domem.

Najważniejsze dla dziecka jest spędzenie z nim czasu - często to, gdzie i w jaki sposób to zrobimy jest drugorzędne. Dlatego aby dobrze rozpocząć ten dzień, znajdźmy chwilę dla naszych pociech - może zjedzmy z nimi śniadanie, pogadajmy, dajmy upominek.

Dobrym pomysłem może być także przygotowanie małej dekoracji na Dzień Dziecka - szyld "Dzisiaj rządzą dzieci" może wywołać uśmiech na ich twarzach. Poza tym, pomysłów jest mnogość i wszystko zależy od tego, co lubi nasze dziecko - możemy wyjść pokopać z nim trochę w piłkę, w końcu popatrzeć na to, jak gra w ulubioną grę i nawet zagrać razem z pociechą, czy może wyciągnąć zakurzoną planszówkę i rozegrać kilka partyjek. Oczywiście jest to też dobry czas na znalezienie swojego wewnętrznego dziecka - możemy zbudować ogromny fort z poduszek i razem z naszymi dziećmi chronić go przed inwazją krwiożerczych zombie. Na pewno będzie to tona dobrej zabawy!

Energylandia, McDonald, Multikino - 1 czerwca daje wiele możliwości

Często jednak, mimo wielu spraw do załatwienia, udaje nam się znaleźć czas na wyjazd na Dzień Dziecka. W takich wypadkach jest zawsze wiele miejsc, które chce odwiedzić nasze dziecko - najlepiej wszystkie na raz, jednego dnia, od razu po sobie! Dobrze jednak stopniować napięcie i raczej skupić się na ciekawym przeżyciu wizyty w jednym miejscu.

Jeśli nasza pociecha jest fanem kina, zabranie jej do multipleksu na ulubiony film - czy to o superbohaterach, czy nową bajkę Disneya - jest często strzałem w dziesiątkę. Starze dzieci chętnie odwiedzą Energylandię i inne parki rozrywki - doświadczenie adrenaliny związanej z wielkimi kolejkami górskimi to coś, co często śni im się po nocach! Oczywiście po takich atrakcjach miło jest też złapać jakieś smaczne jedzenie. Wizyta w fast foodzie to coś, czego dzieci zawsze pragną, więc tego dnia dobrze zrobić wyjątek i pozwolić im zjeść nawet najbardziej niezdrowe frytki, lody i burgery. Przecież to ich święto!

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Świetne memy na Dzień Dziecka. Udostępnij pociechom na Facebooku
  2. Kartka na Dzień Dziecka? Możesz zrobić ją własnoręcznie
  3. Kiedy jest Dzień Dziecka? Tej daty nie wolno zapominać
  4. Życzenia na Dzień Dziecka. Czego życzyć najmłodszym w tym dniu?
  5. Jaki prezent na Dzień Matki będzie najlepszy? Mamy kilka pomysłów
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News