Koniec spekulacji. Jan Oblak zostaje w Atletico Madryt

Koniec spekulacji. Jan Oblak zostaje w Atletico Madryt Źródło: Wikipedia

Atletico Madryt poinformowało, że przedłużyło kontrakt z jednym z najważniejszych zawodników, którzy stanowią o sile drużyny. Dowiedzieliśmy się, że Jan Oblak będzie piłkarzem klubu ze stolicy Hiszpanii jeszcze przez kilka lat. Umowa została przedłużona ku radości kibiców Los Colchoneros.

Atletico Madryt jest uznawane za trzeci najsilniejszy klub w Hiszpanii. Póki co nie jest w stanie nawiązać renomą do Barcelony i Realu Madryt, trudno jest mu również przekonywać największe gwiazdy do transferu, jednak stara się za wszelką cenę utrzymywać w zespole tych zawodników, którzy wyróżniają się na placu gry. Nie da się ukryć, że szefostwo klubu wykonało bardzo ważny krok w kierunku zadowolenia kibiców.

Przedłużenie kontraktu z Janem Oblakiem było zapowiadane już od dłuższego czasu, a ogłoszenie go było jedynie kwestią kilku tygodni. Dziś jednak doczekaliśmy się oficjalnego potwierdzenia przedłużenia umowy ze słoweńskim golkiperem. Dowiedzieliśmy się, że ceniony bramkarz pozostanie piłkarzem Atletico Madryt przynajmniej do 2023 roku, czyli do momentu wygaśnięcia nowego kontraktu.

Atletico Madryt przekazuje ważną wiadomość kibicom

Jan Oblak trafił do Atletico już kilka lat temu i niemal od samego początku robił znakomite wrażenie na boisku. Słoweniec bronił świetnie, zaliczając wiele udanych interwencji w najważniejszych meczach drużyny z Madrytu. Przez pewien czas mówiło się, że już niebawem może trafić do jeszcze lepszego zespołu, bo jego renoma pozwala uważać go za jednego z najlepszych na świecie. 

Dziś wiemy, że Atletico postanowiło zabezpieczyć się na taką możliwość. W tym momencie bardzo trudno będzie doprowadzić do odejścia Oblaka z klubu. Zaoferowano mu gigantyczne zarobki, które mają wynosić aż 10 milionów euro rocznie, co ma przekonać golkipera do pozostania w zespole. 

Atletico Madryt przedłużyło kontrakt z Janem Oblakiem

W kontrakt wpisano również klauzulę wykupu, która wynosi aż 120 milionów euro. Oznacza to, że jeżeli któryś klub będzie chciał wykupić Oblaka, to będzie mógł to zrobić bez negocjacji z Atletico, jednak pod warunkiem, że przeleje wpisaną kwotę na konto klubu ze stolicy Hiszpanii. Słoweniec zostałby wówczas najdroższym bramkarzem w historii piłki nożnej.

Kibice Atletico bardzo chwalą decyzję o przedłużeniu umowy, bowiem z pewnością przyniesie to drużynie bardzo wiele sukcesów.

źrodło: Atletico Madryt

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News