Jędraszewski znalazł sobie nowego wroga? Tym razem zaatakował ateistów

Jędraszewski znalazł sobie nowego wroga? Tym razem zaatakował ateistów Źródło: YouTube - Archidiecezja Krakowska

Ateizm wywołuje niechęć u wielu wierzących, którzy nie potrafią zrozumieć obojętności innych ludzi wobec wiary. Teraz skupił się na nim osławiony arcybiskup. Postanowił po raz kolejny wypowiedzieć się w kontrowersyjny sposób.

Ateizm sprawia, że wielu wierzących czuje pewnego rodzaju niechęć. Część z nich jest w stanie uwierzyć, że można wierzyć w inne bóstwo, jednak niektórzy nie dopuszczają do siebie możliwości, że w życiu można nie mieć żadnego nadnaturalnego autorytetu. Wrogiem takich ludzi wydaje się być arcybiskup Marek Jędraszewski, który ostatnio jest jednym z najbardziej znanych kapłanów w Polsce.

W jego przypadku nie można chyba jednak mówić o dobrej sławie. Duchowny doczekał się wielu krytycznych głosów w związku z wypowiedzią na obchodach 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, gdy głośno stwierdził, że Polacy muszą mierzyć się z "tęczową zarazą". Teraz arcybiskup wypowiedział się na temat innej grupy osób.

Ateizm doprowadza niektórych do ataków złości

- Stoi przed nami kolejne niebezpieczeństwo, nie tyle militarne, jak w 1920 r., ale odnoszące się do ideologii, która chce zawładnąć naszymi sumieniami, naszymi sercami i umysłami, która wymierzona jest najpierw w Boga, bo jest to ideologia ateistyczna - stwierdził podczas kolejnego kazania arcybiskup Marek Jędraszewski, któremu nie podoba się to, co dzieje się na świecie.

Zdaniem duchownego ateizm postępuje coraz bardziej, sprawiając, że katolików jest coraz mniej. Arcybiskup nie może pogodzić się z takim stanem rzeczy i głośno wskazuje na to, że w tej sytuacji możemy mówić o poważnym niebezpieczeństwie.

Ateizm wywołuje niepokój znanego kapłana

- Jest to ideologia, która jednocześnie kwestionuje prawdę o człowieku, stworzonym na obraz Boga i Boże podobieństwo, jako kobieta i mężczyzna. To się kwestionuje. I uważa się, że to od naszego wyboru zależy to, czy będziemy kobietą czy mężczyzną - dodał Jędraszewski.

Arcybiskup wypowiedział się również na temat 15-letniego chłopca, który stanął z krzyżem na trasie Marszu Równości w Płocku.

Dzisiaj grzeje: 1. Niestety, oni już tacy są. Te 3 znaki zodiaku zdradzają żony i mężów
2. Nie będzie emerytury obywatelskiej. Ale są też dobre informacje - emeryci i tak dostaną kolejne pieniądze

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- To znak, który budzi nadzieję. W jego geście musimy widzieć sprzeciw młodych ludzi, którzy nie chcą godzić się na seksedukację w duchu zbrodniczych ideologii, chcących niszczyć niewinność nawet przedszkolnych dzieci - stwierdził arcybiskup, chwaląc zachowanie młodego chłopaka.

  1. Rodzinny dramat w domu Beaty Kozidrak. Artystka przeżywa trudne chwile, może zapomnieć o weselu
  2. Kompromitująca wpadka znienawidzonej gwiazdy TVN. Znów popisała się brakiem elementarnej wiedzy
  3. TVN: Kataklizm w Japonii. 1 osoba nie żyje, 40 jest rannych
  4. Wszyscy liczyli, że uda się ją uratować. Niestety, kobieta zmarła porzucona na pastwę losu
  5. Znalazł drzwi w leśnej skarpie. Uchylił je, a gdy zobaczył kto tam się kryje, zamarł z przerażenia

Źródło: Fakt

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu