Mariusz Kamiński z PiS wyjawił, że jest ateistą. Jak zareaguje na to partia i Kaczyński?

Mariusz Kamiński z PiS wyjawił, że jest ateistą. Jak zareaguje na to partia i Kaczyński? Źródło: Screen/Youtube/Onet News

Ateizm może być przeszkodą w politycznej karierze w Polsce? Mariusz Kamiński według kolegów z partii deklaruje się jako osoba niewierząca, co zdaniem wielu kłóci się z założeniami i wartościami głoszonymi przez PiS. Ciekawe, jak na tę sytuację zareaguje sam prezes Jarosław Kaczyński.

Ateizm, szczególnie zadeklarowany, w niektórych przypadkach może przeszkodzić w rozwoju kariery politycznej w środowiskach konserwatywnych. Wyjątkowo istotne wydaje się to być w takim kraju jak Polska, gdzie na społeczeństwo bardzo mocno oddziałuje religia i ugruntowane zostało na wartościach chrześcijańskich. Mariusz Kamiński może mieć problemy z tego powodu. 

Ateizm Mariusza Kamińskiego 

Ateizm Mariusza Kamińskiego, który powszechnie uznawany jest za jeden z filarów PiS, może zastanawiać wiele osób. W końcu Jarosław Kaczyński i jego współpracownicy nieustannie deklarują swoje przywiązanie do tradycji chrześcijańskiej i prowadzą politykę, która w dużej mierze opiera się na sojuszu z Kościołem katolickim.

Według kolegów Kamińskiego z ugrupowania, jest on człowiekiem, który nie wierzy w Boga, i nie zamierza uczestniczyć w żadnych uroczystościach religijnych. Być może jego poglądy na temat katolicyzmu w którymś momencie zaczną przeszkadzać prezesowi PiS. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Nowy minister nie wierzy w Boga? 

Mariusz Kamiński odebrał niedawno swoją nominację na stanowisko ministra spraw wewnętrznych i administracji w Pałacu Prezydenckim z rąk Andrzeja Dudy. Dla części polskiego społeczeństwa ta kandydatura jest czymś  zaskakującym z tego względu, że o polityku od dawna krążą pogłoski jakoby miałby on być zdeklarowanym ateistą. Jego zdanie na temat religii kłóci się z chrześcijańską wykładnią partii. 

- Jego stosunek do religii jest dla mnie niezrozumiały. Uczestniczyłem z nim kiedyś w uroczystościach, których częścią było nabożeństwo. Wszyscy weszli na mszę, a on jako jedyny został na zewnątrz. Nie przestąpił progu kościoła, wzbraniał się przed tym jak diabeł przed święconą wodą - wyjawił inny polityk PiS. 

Dzisiaj grzeje: 1. Anna Przybylska miała wiele mrocznych sekretów. Ostatni z nich doprowadza do łez
2. Gessler baraszkuje z partnerem w łóżku, są bez ubrań. Pokazali zdjęcie, a fanów zatkało

Być może jednak Mariusz Kamiński zmienił zdanie i ostatecznie nawrócił się na katolicyzm. Dowodem na taki obrót sprawy miałby być fakt, że podczas uroczystego składania przysięgi nie pominął zwrotu "Tak mi dopomóż Bóg". Nie wiadomo natomiast, czy zrobił to tylko i wyłączenie ze względów zwyczajowych, bo po prostu tak wypadało, czy stoi za tym głębszy sens. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. De Niro otwiera hotel w Warszawie. Wiadomo już gdzie i kiedy
  2.  Pielęgniarka myślała, że nikt jej nie widzi. Mama chorej dziewczynki opowiedziała, co kobieta robi z jej dzieckiem
  3. Najpierw dziwne piski, potem błagalne wycie. Kobieta usłyszała dźwięki dochodzące spod ziemi, szybko podjęto interwencję
  4. Mama pierwszych polskich sześcioraczków pokazała nowe zdjęcie dzieci. Niestety, jest mocno zaniepokojona
  5. Mąż nagle zaginął. Jego siostra w najczarniejszych snach nie przypuszczała kto stoi za zbrodnią

Źródło: Super Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News