Kampania Przeciw Homofobii skarży się na akty przemocy skierowane w jej stronę. Działacze donoszą, że biuro zaatakowano już trzy razy w 2016 roku. Uważają, że władze nie dostrzegają problemu, a napastnicy czują się bezkarni. Policja doradza, by KPH zmieniła siedzibę. 

– Od poprzedniego ataku na biuro Kampanii Przeciw Homofobii minęło zaledwie 10 dni. To już 3 raz w tym roku! Czy któraś z osób pracująca w KPH musi zostać pobita, aby władze wreszcie dostrzegły problem? – pyta oburzona wiceprezeska KPH Mirosława Makuchowska.

W nocy z 23 na 24 kwietnia została wybita kolejna szyba w biurze Kampanii Przeciw Homofobii – organizacji działającej na rzecz osób LGBT. W kratach zamontowanych na oknach pozostały fragmenty butelki, którą najprawdopodobniej dokonano zniszczenia. Siedziba Kampanii Przeciw Homofobii została zaatakowana w tym roku już po raz trzeci. Pierwszy atak miał miejsce 3 marca, kiedy to  trzech mężczyzn próbowało wedrzeć się do środka siedziby KPH. W nocy z 13 na 14 kwietnia młody mężczyzna wybił szybę w biurze organizacji.

Ataki potępił Rzecznik Praw Obywatelskich, Adam Bodnar. KPH wystosowało publiczny apel do ministra Ziobry w sprawie wprowadzenia zmian w Kodeksie karnym, by ten chronił osoby LGBT. Według organizacji, minister milczy w sprawie i nie jest zainteresowany współpracą.

O zajściu została poinformowana policja. Funkcjonariusz z komisariatu przy ulicy Wilczej w Warszawie przyjmujący zgłoszenie zasugerował pracowniczce KPH, aby organizacja zmieniła siedzibę, ponieważ ataki mają miejsce bardzo często. Winą za zajścia obarczył KPH.

– Wkładacie kij w mrowisko i tak to się niestety kończy – powiedział.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

...

Zobacz również