Atak w Warszawie! Roznieśli siedzibę Czarnego Protestu w pył

Atak w Warszawie! Roznieśli siedzibę Czarnego Protestu w pył

Czarny Protest przejdzie dzisiaj głównymi ulicami Warszawy. Tymczasem docierają do nas przerażające wieści ze strony jego organizatorów. Ich siedziba została napadnięta przez agresywnych przeciwników akcji. 

Dzisiaj o 16:00 ulicami Warszawy przejdą wszyscy ludzie, którzy wyrażają swój sprzeciw przeciwko przyjęciu ustawy antyaborcyjnej. Wszystko wskazuje na to, że ten protest będzie rekordowym pod względem frekwencji. Blisko 100 tys. osób zadeklarowało swój udział w wydarzeniu, a kolejne 60 tys. jest nim zainteresowane.

Czarny Protest w Warszawie: siedziba organizatorów zdemolowana

W nocy do siedziby organizatorów rozstawionej przed Sejmem wdarło się kilku agresywnych mężczyzn, którzy zaczęli doszczętnie demolować wszystko na swojej drodze. Wówczas przebywały w niej cztery osoby z załogi. Jeden z obecnych tam uczestników Czarnego Piątku został brutalnie zaatakowany, napastnicy użyli także gazu pieprzowego.

Interwencja policji

Aktywista poinformował, że krzyki zaalarmowały policjantów, którzy byli w okolicy i przybiegli i aresztowali kiboli. Wszyscy, i organizatorzy, i napastnicy przewiezieni zostali do komisariatu policji przy ul. Wilczej. Zaatakowany Maciek Bajkowski na miejscu złożył zawiadomienie przeciwko mężczyznom o naruszenie jego nietykalności cielesnej, zniszczenie mienia i zakłócanie zgromadzenia publicznego. - Kiedy na Wilczej zgłaszali popełnienie przestępstwa, pani aspirant była bardzo zdziwiona tym, że tam w ogóle odbywa się zgromadzenie, a ono jest permanentnie zarejestrowane - poinformował Wróblewski.

ZOBACZ TAKŻE:
  1. Wygrała milion, ale go nie dostanie! O co chodzi?
  2. Ujawniamy! Policja przygotowuje zasadzkę na Czarny Piątek
  3. Duda w nocy zaczepił młodą dziewczynę na Twitterze. Popełnił błąd
 
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News