Zaskakujące oświadczenie rządu Sri Lanki. Mogło być o 100 ofiar mniej

Zaskakujące oświadczenie rządu Sri Lanki. Mogło być o 100 ofiar mniej Źródło: youtube.com/Sky News

Atak, jaki miał miejsce w Niedzielę Wielkanocną, pochłonął śmiertelnie setki ofiar. Najnowsze doniesienia sugerują, że lista zabitych nie jest aż tak długa, jak się początkowo wydawało. Ofiar mogło być aż o 100 mniej.

Atak na kościoły i hotele był traumatycznym przeżyciem dla wszystkich mieszkańców Sri Lanki. Przez kilka następnych dni trwało liczenie poległych przez wybuchy w różnych częściach kraju. Ogromna liczba rannych, którzy trafili do szpitala, dodatkowo utrudniła prawidłowe oszacowanie zmarłych. Okazuje się, że ofiar wcale nie musi być tak dużo. Takie oświadczenie miał wydać rząd.

Atak w Sri Lance zabił mniej osób, niż się wydawało? Szokujące doniesienia mogą wiele zmienić

Cały świat głęboko przeżył serię wybuchów, jaka dotknęła mieszkańców Sri Lanki. Z przerażeniem obserwowano tragiczne skutki: zrujnowane budynki, zawalone ściany, a przede wszystkim popłoch i zamieszanie na ulicach. W takich chwilach najbardziej nurtującym, a zarazem smutnym pytaniem jest liczba ofiar. Nie inaczej było i tym razem.

Już w pierwszych chwilach media podały, że zginęło około 250 osób. Wkrótce potem to liczba drastycznie wzrosła i przekroczyła 350. Stało się tak, ponieważ wiele ciężko rannych osób, które trafiły do szpitala, przegrały walkę o życie. Ten tragiczny bilans był i nadal jest wstrząsający. 

Minister zdrowia ze Sri Lanki apeluje jednak o nieco inne spojrzenie na ten wynik. Zabitych przez atak nadal jest bardzo wielu, jednak nie aż tylu, jak przypuszczano na początku. Polityk podaje druzgoczący powód.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ministerstwo Zdrowia publikuje liczbę ofiar. Powód jest przerażający

Ministerstwo Zdrowia przekazało zaskakujący komunikat. Jak się okazuje, liczbę wszystkich zabitych należy zredukować o około 100. Stwierdzono, że w trakcie zamieszania bezpośrednio po chwili, gdy nastąpił atak, wystąpił błąd w obliczeniach, a ofiar jest około 253.

- To może być od 250 do 260 osób. Nie potrafimy dokładnie powiedzieć. Jest tak wiele rozczłonkowanych części ciała, że trudno podać dokładną liczbę - oznajmił dyrektor generalny miejscowej służby zdrowia, Anil Jasinghe.

Makabryczny powód bardziej przeraża niż uspokaja. Zabici przez wybuch ludzie zostali rozerwani na strzępy, a poszczególne elementy mogły się pomieszać lub nawet pogubić. Liczenie tak zmasakrowanych nigdy nie jest łatwe ani fizycznie, ani psychicznie. Sprawę dodatkowo utrudnia fakt, że wśród poległych było kilku cudzoziemców.

Niezależnie od tego, czy ofiar jest 250 czy 350, zdarzenia w Sri Lance był prawdziwym koszmarem, a gdyby nie zamachowcy, każdy z tych ludzi mógłby nadal żyć.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Małgorzata Kożuchowska jak Agata Duda? Aktorka wygląda niemal identycznie!
  2. Córki Hanny Lis to prawdziwe piękności. Julia i Ania mogłyby zostać gwiazdami!
  3. Gigantyczne kontrowersje wokół Małgorzaty Rozenek. Gwiazda przemówiła
  4. Śmierć Michała na zawsze będzie tajemnicą. Są wyniki sekcji zwłok
  5. TVP podało pilne informacje. Ważny polityk PO nie żyje, popełnił samobójstwo
  6. Masz stary dowód? Dostaniesz fortunę

Źródło: Wprost

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News