Atak w polskim szpitalu! Uzbrojony Szwed rzucił się na pacjentów, są ranni

Atak w polskim szpitalu! Uzbrojony Szwed rzucił się na pacjentów, są ranni Źródło: źródło: lightgalleries.net

Jak podają władze placówki, nikt nie spodziewał się takiego incydentu. W poniedziałek na kilkanaście minut przez 18:00 do szpitala wtargnął uzbrojony obywatel Szwecji. Mężczyzna bez wyraźnego powodu rzucił się na pacjentów, dotkliwie ich raniąc.

Szwed do szpitala w Kościerzynie (woj. pomorskie) wtargnął uzbrojony w klucz do kół. 42-latek rzucił się najpierw na 38-letniego pacjenta oczekującego w kolejce do lekarza. Nie poprzestał jednak tylko na tym. Mimo prób zatrzymania agresora, ten wtargnął jeszcze na oddział ratunkowy, gdzie ostrym narzędziem dotkliwie zranił w głowę 62-latka.

Zgodnie ze słowami Piotra Kwidzińskiego z lokalnej komendy policji, tylko szybka reakcja personelu szpitala uratowała przed tragedią. Policjant dodał też, że wciąż nie są znane motywy działania Szweda.

 - Reakcja personelu medycznego była szybka i nie doszło do tragedii. Wciąż nie wiadomo jednak, co było motywem zachowania Szweda - podaje policjant.

Agresor został już przebadany na obecność alkoholu we krwi. Okazuje się, że ataku na szpital dokonał na trzeźwo. Policjanci już pobrali jednak próbki jego krwi, by zbadać, czy przed incydentem nie przyjmował żadnych narkotyków. Jak na razie napastnik przebywa w policyjnej izbie zatrzymań.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News