Zatrzymano mężczyznę, który planował atak terrorystyczny w Polsce

Zatrzymano mężczyznę, który planował atak terrorystyczny w Polsce Źródło: Pixabay

Atak terrorystyczny w naszym kraju przez wielu uważany był za coś niemożliwego. Atak na Pawła Adamowicza zmienił myślenie społeczeństwa o bezpieczeństwie, choć on też nie był powiązany z terroryzmem. Okazuje się, że istniała możliwość powtórzenia dramatycznych wydarzeń.

Atak terrorystyczny w Polsce na większą skalę nie przydarzył się jeszcze nigdy. Byliśmy świadkami morderstwa Pawła Adamowicza, które wstrząsnęło krajem, jednak do tej pory nie byliśmy świadkami, by zamach na większą skalę wydarzył się gdziekolwiek w naszym kraju. Polska była uważana za bardzo spokojne miejsce, wolne od działań terrorystów.

Okazuje się jednak, że istniały plany przeprowadzenia ataku. Policja zatrzymała człowieka, który miał planować zamach w naszym kraju, nie wiadomo jednak, czego lub kogo dotyczyły jego plany. Śledczy zbierają informacje w sprawie zatrzymanego mężczyzny. Już teraz wiadomo, że najbliższy czas spędzi on w areszcie.

Atak terrorystyczny był planowany w Polsce

Jak donoszą media, plany, których skutkiem miał być atak terrorystyczny, były bardzo zaawansowane. Udało się o tym dowiedzieć po krótkim śledztwie, a następnie zatrzymaniu jednego z mężczyzn zamieszkałych w Radomiu. Po przeszukaniu jego mieszkania policja weszła w posiadanie cennych informacji.

Zatrzymany zaczynał planować zamach, dążył już także do zgromadzenia potrzebnej kwoty, która umożliwiłaby mu dokonanie strasznego czynu. Nie wiadomo, czym dokładnie był zainteresowany. Służby nie podały, czy jego celem było gęsto zaludnione miejsce, czy może konkretna osoba. Postąpiono tak najprawdopodobniej ze względów bezpieczeństwa.

Mężczyzna niebawem powinien usłyszeć zarzuty. Jest nim Daniel Ł. z Radomia, jednak więcej szczegółów dotyczących jego personaliów nie ujrzało światła dziennego. Póki co wiemy, że najbliższe trzy miesiące stanowiący niebezpieczeństwo człowiek spędzi w areszcie.

Atak terrorystyczny został udaremniony

To prawdopodobnie jeden z pierwszych ataków terrorystycznych udaremnionych przez policję. W tej sytuacji należy pochwalić służby, które bardzo szybko zareagowały na zagrożenie i zdołały zatrzymać podejrzanego. Więcej informacji w tej sprawie zapewne pojawi się w ciągu najbliższych dni. Czekamy na kolejne wiadomości od policji lub prokuratury.

źródło: Do Rzeczy

Następny artykuł