Atak posłanki PiS na dziennikarza. "Uważaj, bo..."

Atak posłanki PiS na dziennikarza. "Uważaj, bo..."

Nie od dziś wiadomo, że politycy i dziennikarze nie przepadają za sobą. Ten atak posłanki Prawa i Sprawiedliwości na jednego z nich jest tego idealnym dowodem. Zdaniem internautów był on naprawdę skandaliczny.

Dziś odbyło się posiedzenie komisji dotyczące ustawy o Służbie Zagranicznej. Jak można się domyślać, znaleźli się na nim politycy wszystkich opcji, a także dziennikarze wszystkich liczących się mediów. Na miejscu zameldował się także redaktor "Gazety Wyborczej" Paweł Wroński. Jak sam relacjonuje, jedna z posłanek PiS osobiście mu zagroziła. Powód jej ataku jest doprawdy komiczny. - Na końcu stołu funkcjonowała taka grupka posłów PiS: Krystyna Pawłowicz, Dominik Tarczyński, Iwona Arent. Przy stole obok siedział Andrzej Halicki z PO. Dyskusja była bardzo emocjonalna, dotyczyła ustawy o Służbie Zagranicznej. Odbywały się głosowania nad poprawkami. Zażartowałem sobie w stronę posła Halickiego, mówiąc: "moglibyście się dogadać z PiS, że zagłosujecie za jakąś ich poprawką, to może oni choć raz, przez pomyłkę, zagłosują za waszą - opisuje Wroński.

Reakcja rządzących

Na ten żart zareagował poseł Tarczyński z PiS. Zapytać miał dziennikarza, kim jest, by doradzać PO. Wtem do rozmowy wtrąciła się posłanka Arent i zapytała: "pan to w ogóle kto jest?". Na to Wroński odpowiedział, przedstawiając się i zdradzając, że pracuje dla "GW". Te słowa rozjuszyły posłankę, która zagroziła dziennikarzowi. - Ty, gościu, uważaj, bo się doigrasz - powiedzieć miała Arent.

Komiczna sytuacja

W końcu Joanna Lichocka uspokoiła swoich partyjnych kolegów, nie przestali oni jednak przeklinać "Gazety Wyborczej" pod swoimi nosami. Nie mogli zrozumieć, kto wpuścił do miejsca ich pracy dziennikarza tej właśnie gazety. Sam Wroński twierdzi, że sytuacja była dla niego raczej komiczna i nie traktuje jej, jak ataku na swoją osobę. -  Ja tę sytuację traktuję w kategoriach komicznych, choć jeszcze nigdy taka sytuacja mi się nie zdarzyła - opowiada dziennikarz. źródło: onet.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News