Jak wynika z wydanego przez Komitet Obrony Demokracji oświadczenia oraz nagrań stworzonych przez uczestników manifestacji, grupa osób, która zgromadziła się w Nowym Sączu oraz Oświęcimiu, aby wyrazić poparcie dla przyjęcia uchodźców, została zaatakowana przez narodowców. Chociaż charakter zgromadzenia miał być pokojowy, bardzo szybko na ulicach obu miast zrobiło się naprawdę gorąco.

Manifestacja pod hasłem: „Jezus też był uchodźcą” zorganizowana  została w sposób legalny. Zgromadzona grupa działaczy Komitetu Obrony Demokracji oraz innych zwolenników przyjęcia uchodźców do Polski przygotowała na tę okazję happening i transparenty, a także odczytywała wiersze nawiązujące do okrucieństwa wojny.

Część osób, które zgromadziły się w pobliżu demonstrantów, ewidentnie nie zgodziła się jednak z ich postulatami. Starcia między grupami rozpoczęły się od wykrzykiwania wulgarnych haseł, które usłyszeć można na filmach z miejsca protestu.

– Cała Polska śpiewa z nami, wyp*erdalać z uchodźcami – krzyczeli demonstranci z kontrmanifestacji.

Później w stronę manifestantów poleciały także petardy hukowe i dymne oraz jajka. Jak przekazali przedstawiciele małopolskiego Komitetu Obrony Demokracji, nikt nie został ranny.

Najbardziej przerażające fakty o ISIS [ZOBACZ!]

 

...

Zobacz również