Atak na supermarket. Napastnik strzelał na oślep, krzyczał "Allah akbar" (video + zdjęcia)

Atak na supermarket. Napastnik strzelał na oślep, krzyczał "Allah akbar" (video + zdjęcia)

W jednym z supermarketów w regionie Las Lagoas w Hiszpanii doszło do nieudanej próby zamachu terrorystycznego. Uzbrojony mężczyzna wszedł do sklepu i zaczął strzelać na oślep. Został już schwytany przez policję.

Wczesnym popołudniem w środę do supermarketu Mercadona w miejscowości Ourense w zachodniej Hiszpanii wtargnął uzbrojony w dubeltówkę mężczyzna, który zaczął strzelać na oślep. Oprócz tego miał przy sobie proch strzelniczy i kanister z benzyną.

Według naocznych świadków mężczyzna przed oddaniem strzałów wykrzyczał kilka razy "Allah akbar". Na szczęście nie udało mu się nikogo postrzelić, klienci sklepu wyszli ze wszystkiego bez szwanku.

Przybyłej szybko na miejsce policji udało się schwytać napastnika, który początkowo bronił się strzelając w stronę funkcjonariuszy. Policjantom udało się go obezwładnić gdy skończyła mu się amunicja.

Według dotychczasowych ustaleń hiszpańskich służb mężczyzna mieszkał blisko miejsca zdarzenia i - jak przekonują śledczy - cierpi na zaburzenia psychiczne. Jego motywy i narodowość nie są podawane.

https://www.youtube.com/watch?v=ULjBprnlMws bh
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News