Podczas jednego z ostatnich spotkań sympatyków Komitetu Obrony Demokracji w Namysłowie (woj. opolskie) z liderem organizacji Mateuszem Kijowskim, doszło do ataku na lokal. Nieznani na razie napastnicy do zdemolowania pomieszczenia użyli m.in. kijów bejsbolowych. 

Jak wynika z relacji naocznych świadków, do jednego z pomieszczeń lokalnego domu kultury, w którym odbywało się spotkanie członków i sympatyków KOD z Mateuszem Kijowskim, wdarła się spora grupa zamaskowanych młodych mężczyzn. W rękach mieli trzymać flagi konserwatywnej organizacji ONR oraz kije bejsbolowe.

Napastnicy zaczęli skandować „anty-kodowskie” hasła i przeszli do demolki pomieszczenia. Nikomu z zebranych na spotkaniu osób nie stała się krzywda fizyczna. W sprawie toczy się śledztwo policji.

 – Możemy się różnić. Nawet powinniśmy. Ale jest granica. Spotkanie KOD w Namysłowie odwiedzili piękni chłopcy prawicy. Efekt na zdjęciach. A teraz stoją na mrozie i drą ryje. Policja odgradza to bydło od ludzi, którzy siedzą. Siedzą i rozmawiają – poinformował na jednym z portali społecznościowych obecny na spotkaniu Jacek Różycki.

fot. facebook.com/jacek.a.rozycki
fot. facebook.com/jacek.a.rozycki
fot. facebook.com/jacek.a.rozycki
fot. facebook.com/jacek.a.rozycki

bh

...

Zobacz również