Atak na polskiego kierowcę. Dwukrotnie postrzelony (ZDJĘCIA)

Atak na polskiego kierowcę. Dwukrotnie postrzelony (ZDJĘCIA)

Na jednej ze stacji obsługi w stanie Illinois w USA, napadnięty został polski kierowca - 47-letni Krzysztof Bogucki. Polaka zaatakował inny kierowca, który z niewiadomych przyczyn wpadł w szał.

Do zdarzenia doszło 3 stycznia na stacji obsługi Pilot w małej miejscowości Gillman w stanie Illinois. Jak wynika z ustaleń amerykańskiej policji, Bogucki został postrzelony przez kierowcę pracującego dla tej samej firmy co Polak.

 - Dyspozytor zlecił mężowi zamianę przyczepy z ładunkiem. Po wykonaniu polecenia mąż wszedł do kabiny szoferskiej i zastał tam Afroamerykanina, który wyrzucał rzeczy męża i oznajmił, że jest kierowcą firmy i jedzie z nim do Chicago. Gdy mąż powiedział, że musi to zweryfikować i zadzwonić do firmy, bo nie został o tym przez nią powiadomiony, mężczyzna zaczął krzyczeć, wyjął broń i  wypchnął go z kabiny. Mąż wpadł do pobliskiego stawu i wówczas zauważył, że jest postrzelony. Napastnik odjechał ciężarówką męża - relacjonuje w rozmowie z mediami żona Boguckiego.

Polak został postrzelony dwukrotnie - w klatkę piersiową i bark. Początkowo jego stan był ciężki jednak na szczęście jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo, ponieważ kula ominęła serce.

Policja zatrzymała już napastnika i prowadzi w tej sprawie śledztwo, jednocześnie nie udzielając żadnych informacji mediom. Podobnie zachowuje się firma, która zatrudnia obydwu mężczyzn.

To jednak nie jedyny problem Boguckiego. Jak się okazuje, nie miał on ubezpieczenia i jest jedynym żywicielem rodziny. Jeden z jego przyjaciół zorganizował zbiórkę pieniędzy na pokrycie kosztów pobytu w szpitalu i na wsparcie jego rodziny.

fot. archiwum rodzinne fot. archiwum rodzinne bh
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News