UK: Podpalenie i atak na polską rodzinę.
Wiadomości Pikio - 8 Lipca 2016

UK: Podpalenie i atak na polską rodzinę. "Wynocha do swojego pie**olonego kraju!"

Brytyjska policja prowadzi śledztwo w sprawie ataku na polską rodzinę jaki miał miejsce w nocy ze środy na czwartek w Plymouth. Napastnicy podpalili przybudówkę ogrodową i zostawili list z pogróżkami.  

W nocy ze środy na czwartek brytyjska policja otrzymała zgłoszenie od jednej z polskich rodzin ze wschodniej dzielnicy Playmouth.

Nieznani jak na razie sprawcy, podpalili ogrodową przybudówkę należącą do rodziny polskich imigrantów. Podczas walki rodziny z pożarem, odkryto list z pogróżkami, który podrzucono pod drzwi domu (znalazła go jedna z córek, która wyszła na ulicę, by poczekać tam na straż pożarną).

- Wynocha do swojego pierdolonego kraju, następna będzie wasza rodzina - napisali napastnicy.

fot. twitter fot. twitterfot. twitter fot. twitter

Lokalna policja wszczęła już śledztwo, które doprowadzi do ujęcia sprawców. Jak poinformował rzecznik policji w Playmouth, podpalenie było z pewnością celowe i nie ma wątpliwości, że było motywowane rasowo i stanowiło bezpośrednie zagrożenie życia dla polskiej rodziny.

Jest to do tej pory najpoważniejszy incydent w kontekście nienawiści do polskich imigrantów na Wyspach jaki miał miejsce po Brexicie. Wcześniej informowaliśmy m.in. o obraźliwym graffiti na fasadzie Polskiego Ośrodka Społeczno-Kulturalnego w Londynie (więcej tutaj) oraz o ksenofobicznych ulotkach pełnych nienawiści wobec Polaków (więcej tutaj).

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:
bh, źródło: playmouth herald
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News