Polskie władze zrobiły wiele, by pokazać Rosjanom jak bardzo ubolewają nad tym, co wydarzyło się na Marszu Niepodległości 11 listopada. Nie tylko szef rządu przeprosił Rosjan w imieniu nas wszystkich. Prezydent Bronisław Komorowski również postanowił zabrać głos w sprawie:

 W imieniu państwa polskiego trzeba przeprosić, mając jednocześnie świadomość, że gigantyczne straty wizerunkowe dla Polski już są faktem.

Ambasador Rosji w Warszawie twierdzi, iż Polska złamała konwencję wiedeńską z 1961 roku, dotyczącą stosunków dyplomatycznych. Oprócz ostrych słów rosyjskich władz i mediów, zareagować postanowili aktywiści z partii ?Inna Rosja?, którzy zaatakowali dziś polską ambasadę w Moskwie. Budynek obrzucono racami oraz petardami w geście protestu przeciwko wydarzeniom z 11 listopada. Policja nie informuje ile osób wzięło udział w ataku, natomiast zatrzymano czterech chuliganów. Wydaje się jednak, że polska dyplomacja już kapituluje, bowiem utrzymuje, iż incydent był tak drobny, że nikt go nie zauważył.

Pytanie, czy doczekamy się przeprosin ze strony rosyjskiej?

Zobacz również

Naczelny poganiacz kmiotów z polskiej sceny politycznej, biesiadnik i artysta