Chwile prawdziwej grozy przeżyli wierni zebrani na mszy ślubnej w jednym z hiszpańskich kościołów. Kiedy kapłan udzielał sakramentu małżeństwa dwójce wiernych, nagle do ołtarza podbiegł agresor. Napastnik, który okazał się radykalnym muzułmaninem, próbował zaatakować księdza.

Do zdarzenia doszło w hiszpańskiej miejscowości Vallaholid. To tam odbywała się właśnie msza święta, w której trakcie ślub zawierała dwójka zakochanych. Ceremonię przerwał jednak napastnik, który w rzucił się w kierunku ołtarza.

Mężczyzna od początku mszy stał za zebranymi wiernymi w grupie kilku mężczyzn. W pewnym momencie wybiegł jednak przed wszystkich i rzucił się na ołtarz. Muzułmanin próbował rozbić naczynia liturgiczne, a potem z groźbami rzucił się na księdza. Podczas ataku wyraźnie wykrzykiwał „Allahu Akbar”.

Nie ma wątpliwości, że gdyby nie szybka akcja towarzyszących panu młodemu kolegów, mogłoby dojść do tragedii. Ci obezwładnili bowiem agresora i wezwali policję. Kiedy funkcjonariusze przyjechali do kościoła, zakuli radykała w kajdanki i zawieźli go do aresztu. Po zidentyfikowaniu napastnika okazało się, że ten jest Marokańczykiem.

Wciąż nie wiadomo jednak dlaczego zaatakował podczas ślubu. Już został oskarżony o zakłócanie porządku, obrazę uczuć religijnych i rzucanie gróźb pod adresem księdza.

...

Zobacz również

Zobacz również