Były poseł PiS opublikował emocjonalny apel z przeprosinami. Potrącił rowerzystkę nie mając prawa jazdy, trafiła do szpitala

Były poseł PiS opublikował emocjonalny apel z przeprosinami. Potrącił rowerzystkę nie mając prawa jazdy, trafiła do szpitala Źródło: Flickr/Piotr Drabik

Artur Zawisza w poście na Facebooku żałuje tego, co przydarzyło się w piątek rano na ulicach Warszawy. Były poseł PiS i lider narodowców potrącił rowerzystkę. Kobieta odniosła poważne obrażenia. Kontrowersji dodaje fakt, że Zawisza nie miał prawa jazdy.

Artur Zawisza, były poseł PiS, jest odpowiedzialny za potrącenie rowerzystki. Do zdarzenia doszło w piątek rano w Warszawie przy skrzyżowaniu ulic Sobieskiego i Beethovena. Lider narodowców w poście na Facebooku wyraził skruchę za swoje czyny, ale nie wiadomo, czy jego apel w jakikolwiek sposób wpłynie na decyzje policji, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że prowadził wówczas pojazd bez prawa jazdy.

Artur Zawisza przeprasza za swoje zachowanie

- Jest niedzielny poranek. Jesienne słońce świeci między drzewami, a ja mam ciągle ból w sercu i słowa przeprosin wypowiadam do nieobecnych. Tego bólu już nie da się wyplenić i będzie bolał - poetycko zaczyna swój wpis na Facebooku Artur Zawisza.

Były poseł PiS jest bardzo świadomy tego, że jego zachowanie wielu zszokowało i że sam post z przeprosinami może nie wystarczyć.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Czytam w sieci słowa tych, których żadne moje przeprosiny nie przekonają i słowa tych, którzy wiedzeni gniewem wykrzykują rzeczy straszne. Bardzo to niedobre, ale taką mam konsekwencję swojego braku rozwagi i nawet nie zgadzając się z wieloma oskarżeniami, biorę je jako cierpienie być może oczyszczające - napisał lider narodowców.

Prowadził auto bez prawa jazdy

Kilkanaście godzin po wypadku Artur Zawisza został zatrzymany przez policję. Okazało się, że prowadził samochód mimo braku prawa jazdy, które zostało mu odebrane za jazdę pod wpływem alkoholu. Auto zostało przewiezione na policyjny parking. Teraz Arturowi Zawiszy grożą nawet dwa lata więzienia.

Dzisiaj grzeje: 1. Mężczyzna dla żartu zrobił sobie test ciążowy. Ten niewinny dowcip uratował mu życie
2. Mama zrobiła sobie w kinie zdjęcie z dziećmi. Dopiero później zauważyła szczegół, przez który nie może spać po nocach

- Gdy odstawiałem auto do firmowego garażu upolował mnie pracujący w Parlamencie Europejskim asystent pani poseł z Koalicji Europejskiej i jego zdjęciami posłużyły się media, gdy po doniesieniu na policję patrol zatrzymał mnie w aucie robiącego trzyminutowy objazd ulicami do garażu - tłumaczył się w poście były poseł PiS.

Mimo gęstych tłumaczeń oświadczył również, że zamierza ponieść wszystkie konsekwencje, jakie mogą wypływać z jego zachowania.

- Swoich win nie umniejszę i nie chcę tego. Chcę stanąć w prawdzie - zakończył Artur Zawisza.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zasiłek dostaniesz NIEZALEŻNIE od dochodów. Jest kilka konkretnych przypadków
  2. Zgwałcona 13-latka trafiła do szpitala. Kiedy wróciła do domu, czekał na nią list. Wolałaby go nigdy nie dostać
  3. Zauważyli dziwny punkcik na policzku 7-miesięcznej córeczki. Lekarz oniemiał, jak odkrył prawdę
  4. Zmarła w drodze na własny ślub. Przed śmiercią zdążyła jeszcze zrobić najpiękniejszą rzecz na świecie
  5. Przez 4 lat wysyłała SMS-y do zmarłego taty. Pewnego dnia otrzymała odpowiedź, która zwaliła ją z nóg, nie mogła powstrzymać łez

źródło: gazeta

Następny artykuł