Artur Zaczyński ujawnił prawdę o szpitalu na Stadionie Narodowym
Screen twitter.com Rozmowa_RMF
Monika Majko - 12 Stycznia 2021

Szef szpitala na Stadionie Narodowym przekazał czarną wiadomość. Słuchacze się nie przesłyszeli

Dr Artur Zaczyński pojawił się jako gość na antenie stacji RMF FM. W rozmowie z Robertem Mazurkiem dyrektor szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym w Warszawie przekazał niepokojące informacje o nagłym wzroście liczby pacjentów w placówce.

Dr Artur Zaczyński nie ukrywał, że wzrost liczby pacjentów z ciężkim przebiegiem COVID-19, hospitalizowanych w warszawskim szpitalu na Stadionie Narodowym, jest efektem kumulacji zakażeń z okresu świątecznego i poświątecznego w Polsce.

Artur Zaczyński ujawnił prawdę na antenie stacji RMF FM

Szef szpitala covidowego na Stadionie Narodowym w Warszawie pojawił się jako gość Roberta Mazurka w porannej rozmowie na antenie stacji RMF FM. Dziennikarz zapytał szefa placówki m.in. o to, czy Polacy powinni obawiać się tzw. trzeciej fali koronawirusa, której nadejście w pierwszym kwartale 2021 roku wieszczą eksperci.

- Może po liczbach jej nie widać, natomiast pamiętajmy o tym, że część osób po prostu się nie bada, przechodzi zachorowania koronawirusem traktując je jako przeziębienie, lekceważąc to, później przyjeżdżając do szpitali już w stanach takich zagrożenia życia. To widzimy - przekazał dr Zaczyński.

- Szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym w ciągu tygodnia wypełnił się o 70% więcej. W tej chwili mamy ponad 110 osób przy zaczynającym się bilansie rocznym na 1 stycznia 55 osób - dodał na antenie stacji.

Wiele osób jest zdziwionych. Kaczyńska wniosła do kościoła osobliwy przedmiotWiele osób jest zdziwionych. Kaczyńska wniosła do kościoła osobliwy przedmiotCzytaj dalej

Dziennikarz zapytał lekarza również o jego opinię dotyczącą możliwości zniesienia części restrykcji wprowadzonych z powodu pandemii koronawirusa, m.in. ponownego otwarcia galerii handlowych, których działalność została ograniczona w ramach tzw. narodowej kwarantanny, która obowiązuje od 28 grudnia do 17 stycznia 2021.

- To bardzo trudna decyzja. Tak naprawdę nie ma mądrego, który podjąłby skuteczną decyzję nie patrząc się na po pierwsze kraje wokół nas oraz na sytuację epidemiczną w kraju, w którym nadal wysokie współczynniki zachorowalności powyżej 12 na 100 tysięcy są obserwowane w większości aglomeracji - skomentował szef szpitala na Narodowym.

Jak wskazał dr Zaczyński, nadciągający tydzień będzie kluczowy dla rozwoju pandemii w Polsce, ze względu na kumulację wydarzeń, które sprzyjały w ostatnim czasie wzmożonej transmisji koronawirusa w społeczeństwie. To m.in. okres świąt Bożego Narodzenia oraz świętowanie Nowego Roku.

- I trzeba popatrzeć na ten tydzień. Jest kluczowym tygodniem do podejmowania jakichkolwiek decyzji strategicznych co do dalszego luzowania bądź zaostrzania - podkreślił specjalista.

- W tej chwili wchodzimy pełną parą do wiosny, do przełomu zimowo-wiosennego i należy wyciągać konsekwencje, ponieważ pandemia przez rok nie odpuściła i uważam, że to co widzimy w Hiszpanii, w Niemczech, to co się dzieje we wszystkich innych krajach, gdzie te obostrzenia jednak są cały czas utrzymywane, powinno nam dać sporo do myślenia - przekazał dr Zaczyński.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: RMF 24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News