Artur Hippe ma kłopoty. Po naszej publikacji zajmują się nim służby

Artur Hippe ma kłopoty. Po naszej publikacji zajmują się nim służby Źródło: Fot. Instagram Artura Hippe

Artur Hippe w zaledwie kilka dni stał się prawdziwą, medialną osobowością. Screenshoty, na których widać było jego bezczelne wiadomości skierowane do nastolatek, obiegły już całą sieć, o czym wczoraj opisaliśmy obszerny artykuł. W całej sprawie pojawiły się nowe, istotne informacje - jego mieszkanie przeszukała policja. Sprawą zajmuje się również prokuratura.

Artur Hippe, podejmując decyzję o kandydowaniu w wyborach, z całą pewnością nie spodziewał się takiego medialnego szumu wokół własnej osoby. Nasuwa się jedynie pytanie - co kierowało mężczyzną, biorąc pod uwagę fakt, że część kontrowersyjnych treści była ogólnodostępna i zobaczyć mógł ją każdy, bez żadnego wyjątku? To między innymi zbadają odpowiednie służby.

Artur Hippe i policja w mieszkaniu

Wczoraj wieczorem funkcjonariusze policji zapukali do drzwi kandydata na radnego Rzeszowa, o czym poinformował portal rzeszow-news.pl. Działania te zostały podjęte po licznych publikacjach obnażających absurdalne zachowania niedoszłego polityka. Pierwszą poszlaką były rozmowy Hippe z 14-latką, która wyraźnie wskazała ile ma lat, a także to, że nie jest zainteresowana żadnymi spotkaniami z dorosłym mężczyzną. Ten jednak zlekceważył jej słowa. Nakaz przeszukania mieszkania mężczyzny wydała Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie, do której dotarły szokujące doniesienia. Czynności sprawdzające wykonywane są pod kątem wykrycia przestępstw z katalogu tzw. czynów pedofilskich. Artur Hippe może mieć problemy w związku z nawiązywaniem relacji z dziećmi poniżej 15 roku życia, używaniem wobec nich gróźb, wymuszaniem spotkania, a także wprowadzaniem ich w błąd. Za te przestępstwa mężczyźnie może grozić kara nawet 3 lat więzienia. Kwalifikacja przestępstwa może jednak ulec jeszcze zmianie. DALSZA CZĘŚĆ TESKTU POD GALERIĄ

Partia umywa ręce

Nowa Prawica, czyli partia z ramienia której startował Artur Hippe, nie chce opowiadać się za żadną ze stron i nie komentuje całego zajścia. Mimo tego iż sprawa przybiera zaskakującego tempa, a zainteresowanie nią wykazały odpowiednie służby, władze Nowej Prawicy wciąż nie wydały żadnego oświadczenia. Jedynie Leszek Samborski, który pełni rolę pełnomocnika wyborczego ugrupowania, oznajmił, że nie zna sprawy i nie będzie się w związku z tym wypowiadał. Takie stanowisko zajął jednak zanim do akcji wkroczyła prokuratura wraz z policją. Czy pojawi się jakaś aktualizacja? Dzięki czujności mediów, w tym Pikio.pl, człowiek o zapędach pedofilskich zostanie pociągnięty do odpowiedzialności za swoje słowa i czyny.Najlepsze newsy dnia:

  1. Nowe wstrząsające informacje o Mackiewiczu. Opublikowano dokładny raport
  2. Była na szczycie, została sama. Teraz nie pamiętają o niej nawet w najważniejszym dniu
  3. Dyrektorka szkoły miała pokazywać zdjęcia uczniów. „To propagowanie pornografii”
Następny artykuł