Artur Barciś został usunięty z obsady hitu TVP
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Irmina Jach - 13 Stycznia 2021

Artura Barcisia wycięto z hitu TVP. Co się stało? Aktor przerwał milczenie

Artur Barciś przed kilkoma miesiącami otrzymał intratną propozycję od stacji TVP. Aktor znany z „Miodowych lat” zagrał w hitowym serialu „Osiecka”. Niestety, jego sceny ostatecznie zostały usunięte. Co było powodem takiej decyzji?

Artur Barciś w hicie „Osiecka” wcielił się w rolę I sekretarza KC PZPR Władysława Gomułki. Podczas jednej ze scen, komunistyczny polityk miał przesłuchiwać jednego z kochanków poetki, Marka Hłaskę, którego zagrał Jędrzej Hycnar. Niestety, nagrania nie ujrzały światła dziennego.

Artur Barciś został usunięty z obsady hitu TVP

Dziennikarze tabloidu „Fakt” postanowili skontaktować się w tej sprawie bezpośrednio z gwiazdą „Miodowych lat”. Artur Barciś potwierdził, że nie wszystko poszło po jego myśli. Nie wie, czym spowodowana była decyzja producentów.

- Taki los aktora, że czasem go wytną. Tak się zdarza, że przy montażu coś wypada, a ja zagrałem tam tylko jedną scenę. Żałuję, że tak się stało, ale cóż ja mogę na to powiedzieć? Widocznie odcinek był za długi albo były jakieś inne przyczyny, o których mi nie wiadomo - skomentował Artur Barciś.

Trzeba przyznać, że aktor stracił wyjątkową szansę. Serial „Osiecka” od pierwszego odcinka cieszy się ogromną popularnością. Jak informują Wirtualne Media, produkcję TVP ogląda średnio 2,39 mln widzów.

Więźniowie zgotowali „przywitanie” ojcu, który zabił noworodka. Porażające nagranie, wiemy co dalejWięźniowie zgotowali „przywitanie” ojcu, który zabił noworodka. Porażające nagranie, wiemy co dalejCzytaj dalej

Produkcją hitu TVP zajęli się Robert Gliński i Michał Rosa. W główne role wcielili się z kolei: Eliza Recymbel, Małgorzata Popławska, Maria Pakulnis, Jan Frycz, Wiktoria Forodeckaja, Jędrzej Hycnar, Grzegorz Małecki i Mikołaj Roznerski.

Choć serial spodobał się widzom stacji, wzbudził niemałą krytykę wśród gwiazd. Maryla Rodowicz, która przyjaźniła się z Agnieszką Osiecką, stwierdziła, że bohaterka hitu pije zdecydowanie zbyt wiele alkoholu. Poetka sięgała po kieliszek znacznie rzadziej.

- Gdybym miała się czepiać to tego, że serialowa Agnieszka mówi za szybko i za agresywnie. Agnieszka tak nie mówiła, ona mówiła spokojnie, miała łagodny głos. Przeszkadza mi też ilość alkoholu, który aż wylewa się z ekranu. Agnieszka przez cały czas pije, w ręce trzyma butelkę i pije z gwinta. W każdym odcinku jest dużo tego alkoholu. Znałam Agnieszkę naprawdę długo, bo ponad 20 lat i nie widziałam, żeby ona tak piła - mówiła królowa polskiej sceny muzycznej w rozmowie z serwisem Plotek.

Oburzona była także wnuczka byłego partnera artystki, Wojciecha Frykowskiego. Mai, która zasłynęła z kontrowersyjnych wybryków w programie rozrywkowym „Big Brother”, nie spodobało się to, że jej dziadek został przedstawiony jako amant bez zasad moralnych.

Jesteście fanami serialu „Osiecka”? Chcielibyście zobaczyć Artura Barcisia w roli komunistycznego polityka?

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Wprost/Plotek/Telemagazyn/Fakt/Wirtualne Media

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News