Wielki sukces ogłosiła, współpracująca z zagranicznymi służbami, polska policja. Udało się złapać groźnego przestępcę. Jego działalność doprowadziła wielu ludzi do tragedii. Polski haker, znany jako „Armaged0n”, będzie miał postawione 181 zarzutów!

„Armaged0n” wpadł w Belgii, gdzie na stałe mieszkał od wielu lat. Zatrzymali go polscy funkcjonariusze z Wydziału Operacyjnego Biura do Walki z Cyberprzestępczością KGP i policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu we współpracy z belgijskimi służbami.

„Armaged0n” usłyszał prawie 200 zarzutów!

Tomasz T. w sieci podpisywał się jako „Armaged0n” lub jako „Tomas”. Śledczy podejrzewają go o popełnienie licznych przestępstw na szkodę wielu tysięcy użytkowników Internetu. Działał na przestrzeni lat 2013-2018. Wpadł w Belgii, gdzie lokalne służby zabezpieczyły we współpracy z polskimi mundurowymi serwery, komputery i nośniki danych.

Haker między innymi wymuszał okupy za zaszyfrowane przez siebie dane internautów. Policja zatrzymała go w środę. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Został aresztowany na wniosek prokuratury.

Wśród zarzutów, które usłyszał, są także: pranie brudnych pieniędzy, oszustwa komputerowe, w tym infekowanie komputerów złośliwym oprogramowaniem, podmieniającym numery kont bankowych. Miał także wpływać na automatyczne przetwarzanie danych tak, by czerpać z tego korzyści. W ramach swojej działalności Tomasz T. podszywał się między innymi pod Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Policja ma wszelkie potrzebne klucze

Dzięki wzajemnej współpracy służb polskich i belgijskich, udało się ustalić miejsce przechowywania serwera, komputerów, nośników danych i wszystkich kluczy, za pomocą których przestępca szyfrował „porywane” dane ofiar. Za hakerem wydano Europejski Nakaz Dochodzeniowy, dzięki czemu w śledztwo mogły zaangażować się także służby w Belgii.

– Chodziło m.in. o jak najszybsze zabezpieczenie dowodów przestępstw popełnionych przez podejrzanego oraz współdziałające z nim osoby – podkreślił prokurator Łukasz Łapczyński z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Funkcjonariusze apelują do wszystkich osób, które mogły zostać zaatakowane przez internetowego przestępcę. Jeśli ktoś padł ofiarą hakera, może zgłosić się na najbliższą komendę. Policja jest w posiadaniu wszystkich potrzebnych kluczy, za pomocą których można rozszyfrować zaszyfrowane dane. Składając zawiadomienie o przestępstwie, należy podać swój adres IP, ID komputera oraz zaszyfrowanych plików.

WARTO PRZECZYTAĆ:

  1. Tysiące prywatnych zdjęć Polaków w rękach hakerów. Ofiary same pozwoliły się okraść
  2. To miało nigdy nie wyjść na jaw. Trwa zmasowany atak na rząd Niemiec
  3. Hakerzy zaatakowali sieć na CAŁYM ŚWIECIE!

Czy boisz się hakerów i cyberprzestępczości?

Loading ... Loading ...

Zdjęcia tej seksownej Polki fascynują internautów na całym świecie!


Tej pięknej chrześcijance terroryści nie pozwolili się rozbierać! Dlaczego?