Paweł-Kukiz-flickr
fot. flickr.com/Piotr Drabik
Jan Odyniec - 23 Kwietnia 2018

ZDRADA w PO! Arłukowicz wystartuje na prezydenta z list... Kukiza

W Polskiej polityce widziane już były naprawdę zaskakujące transfery. Ten jednak jest najbardziej wyjątkowy spośród wszystkich innych. Znany z Platformy Obywatelskiej Arłukowicz zamierza zmagać się o fotel prezydenta z ramienia ugrupowania... Kukiz'15.

Tadeusz Arłukowicz był wiceprezydentem Białegostoku, senatorem PO w poprzedniej kadencji, a przez pewien czas także szefem białostockich struktur tej partii. Teraz zaś zostanie kandydatem na prezydenta Białegostoku z ramienia... ugrupowania Kukiz'15. To najbardziej zaskakujący transfer polityczny przed nadchodzącą kampanią wyborczą.

Zdrada w Platformie Obywatelskiej

To zupełne zaskoczenie, szczególnie biorąc pod uwagę okoliczności, w jakich Arłukowicz został kandydatem. Wieloletni działacz partii rządzącej w poprzedniej kadencji przyjechał jak gdyby nigdy nic na Rynek Kościuszki rowerem. W tym miejscu akurat odbywała się konferencja prasowa lokalnych przedstawicieli stowarzyszenia Kukiz'15. - To, co jest bardzo istotne, to to, żeby mieć odpowiednich przedstawicieli, odpowiednie twarze kampanii samorządowej. Bo to w odróżnieniu od kampanii parlamentarnej są reprezentanci środowisk lokalnych - tłumaczył Marcin Leoszko, podlaski koordynator ds. wyborów samorządowych ugrupowania podczas konferencji. W tym momencie stojący za dziennikarzami były wiceprezydent miasta Tadeusz Arłukowicz zagadną występujących na konferencji Marcina Leoszkę i Wandę Jankowską, wiceszefową stowarzyszenia. Jak się okazuje, miał dla nich szczególną ofertę. - Macie kandydata na prezydenta czy nie? To może ja bym kandydował? - zapytał, co niemal równocześnie kukizowcy uznali za świetny pomysł.

Kim jest Tadeusz Arłukowicz?

W tym momencie polityk wkroczył na scenę i zaczął rozwijać swoją wizję miasta. Część mediów natychmiast uznała tę sytuację za ustawkę, która przebiegała według wcześniej zaplanowanego scenariusza. - Do kogo należy miasto? Na to pytanie powinni sobie odpowiedzieć wszyscy kandydaci. Nie ekonomia, po pierwsze: mieszkańcy. To mieszkańcy rządzą miastem. I w tym kierunku będziemy pracowali - wyjaśniał polityk ze sceny podkreślając, że kampania jeszcze się nie rozpoczęła. - Przystępujemy do pracy. Chcemy uwolnić tę energię, która drzemie w Białymstoku. Dać mieszkańcom wybór. Chcemy przedstawić im nową wizję rozwoju Białegostoku - dodał. Wieloletni działacz PO był bliskim współpracownikiem Tadeusza Truskolaskiego, obecnego prezydenta miasta. Za jego rządów był przez pewien czas jego zastępcą. W latach 2011-2015 był senatorem PO, zaś od kilku lat przebywa na politycznej emeryturze. Jak sam twierdzi, pełni funkcję "menedżera domu". Teraz zaś przerywa emeryturę, by wrócić do polityki w zupełnie innych barwach politycznych.WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Ale się dzieje! Platforma i Nowoczesna POŁĄCZĄ się w JEDNĄ PARTIĘ
  2. Wielki skandal z PO i Kukiz';15. "Zbiorowe orgie!"
  3. Z ostatniej chwili: Niespodziewana śmierć wstrząsnęła Kukiz;15. Ogłaszają żałobę
ZAMIANA
Na co Polacy wydają pieniądze z 500 plus? Fakty zaskakują! [ZDJĘCIA]Na co Polacy wydają pieniądze z 500 plus? Fakty zaskakują! [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
kamiński2007Wszystkie partie Misia Kamińskiego [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News